Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 16.02.2018, kell 14:39

16.02.2018 14:38

Ämaris lõppes kompaniiparameediku kursus

Ämaris lõppes kompaniiparameediku kursus Ämaris lõppes kompaniiparameediku kursus

Täna hommikul lõppes Ämaris kaitseväe meditsiini väljaõppekeskuses kompaniiparameediku kursus, mille läbis ligi 50 ajateenijat ja tegevväelast.

„Kursuslased on saanud endale elukestvad oskused, mis on olulised mitte ainult kaitseväes teenides, vaid ühiskonna jaoks tervikuna,“ ütles meditsiini väljaõppekeskuse ülem kapten Illimar Sibul. Ta lisas, et on mitmeid näiteid, kuidas näiteks kiirabibrigaadid kutsuvad ajateenistuses parameediku kursused läbinud mehi kiirabisse autojuht-parameedikuteks tööle.

Värsked kompaniiparameedikud õppisid osutama meditsiiniabi lahing- ja kriisiolukordades ning said lisaks varasemalt omandatud rühmaparameediku oskustele väljaõppe kompaniiparameediku tasemel kasutatavate meditsiinitehnika ja medikamentide kohta. Parimad kursuslased jätkavad oma väljaõpet vanemparameediku erialakursusel, kus neil tuleb lisaks kiirabipraktikale osaleda ka haiglapraktikas.

Meditsiini väljaõppekeskus on Ämaris asuv kaitseväe toetuse väejuhatuse tervisekeskuse allüksus, mille ülesandeks on kaitseväe meditsiinialase väljaõppe läbiviimine. Lisaks rühmaparameedikutele koolitatakse meditsiini väljaõppekeskuses kompaniiparameedikuid ja vanemparameedikud, samuti toimuvad seal missiooniüksuste meditsiinikursused

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.