Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 23.02.2018, kell 15:45

23.02.2018 15:43

USA kaitseväelased tutvustasid Tallinnas õhutõrje raketiseadet Patriot

USA kaitseväelased tutvustasid Tallinnas õhutõrje raketiseadet Patriot USA kaitseväelased tutvustasid Tallinnas õhutõrje raketiseadet Patriot

Täna tutvustasid USA 10. Maaväe õhu- ja raketitõrje väejuhatuse kaitseväelased Tallinnas Eesti kaitseväe ja kaitseministeeriumi juhtkonnale siia õppusele saabunud kaugmaa õhutõrje raketisüsteemi Patriot tuleseadet.

Patrioti tuleseadmega tutvusid Tallinnas kaitseväe juhataja kindral Riho Terras, peastaabi ülem kindralmajor Martin Herem, kaitseminister Jüri Luik ja USA suursaadik Eestis James Melville, eile tutvustati raketiseadet Ämaris Eesti õhuväelastele.

Eestisse saabunud Patriot süsteemi tuleseade kuulub Euroopas asuva USA maaväe 10. Maaväe õhu- ja raketitõrje väejuhatuse  alluvusesse ning on osa Ameerika Ühendriikide Euroopas paikneva maaväe õhu-ja raketitõrje süsteemist.

Seade toodi Eestisse koostööharjutuseks Eesti õhuväega. Harjutuse käigus ühendati Patriot’i tuleseade nii Eesti õhuväe seire- ja juhtimissüsteemidesse kui ka laiemasse kogu NATOt hõlmavasse NATO integreeritud õhu- ja raketikaitse süsteemi. Patriot relvasüsteemi meeskondadega on Eesti õhuvägi harjutanud koostööd ka varasemalt ning sellel nädalal peetud ühisharjutuse laadseid õppuseid on planeeritud ka edaspidiseks.

Patriot tuleseade osaleb homme, 24. veebruaril ka Vabariigi aastapäeva paraadil ning pärast paraadi saab sellega näitusel tutvuda.

Mobiilne kesk- ja kaugmaa õhu- ja raketitõrje süsteem MIM 104 Patriot on üks moodsamaid maailmas. Sõltuvalt kasutatava raketi tüübist võib Patrioti tegevuskaugus ulatuda kuni 160 km ja tegevuskõrgus kuni 25 km. Süsteem on näidanud ennast heast küljest nii taktikaliste ballistiliste rakettide kui ka droonide vastases võitluses.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58564

Video: https://www.youtube.com/watch?v=JpnfQwqwx8k

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.