Uudised  

Uuendatud: 05.03.2018, kell 16:00

05.03.2018 15:59

Kaitseväe ühendatud õppeasutused saavutasid Garage 48 talgutel 2.-3. koha

Kaitseväe ühendatud õppeasutused saavutasid Garage 48 talgutel 2.-3. koha Kaitseväe ühendatud õppeasutused saavutasid Garage 48 talgutel 2.-3. koha

Nädalavahetusel Tartus toimunud Garage 48 Hardware&Arts tehnoloogiatalgutel võitis kaitseväe ühendatud õppeasutuste välja käidud idee 2.-3. koha.

„Mul on hea meel, et saime taaskord auhinnalise koha, aga veelgi olulisem sellest on tsiviilmaailma ja kaitseväe spetsialistide kokkusaamine ja lühikese ajaga uute prototüüpide loomine, mis lahendab mitmeid väljakutseid,“ ütles KVÜÕA rakendusuuringute keskuse ülem kolonelleitnant Sten Allik.

Võistlusel osalenud KVÜÕA rakendusuuringute keskuse nooremteadur major Veiko Dievese arvates võiksid kaitseväelased sellistel üritustel rohkem osaleda. „On üllatav, kui palju taktikalisi probleeme saab tehniliselt lahendada ja proovida, mis töötab ja mis mitte. Ma arvan, et inseneride ja kaitseväe koostööst võiks läbi tehnoloogiatalgute tekkida uus kvaliteet palju lihtsamalt ja kiiremini.“

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste idee seisnes selles, kuidas segada vastast soojussignatuuride lisamisega lahinguväljale. Ideeks oli tõsta soojussignatuur kõrvale, mis tähendaks vale sihtmärgi tekitamist paarsada meetrit eemal, kuhu vastane esmalt tähelepanu koondaks. Tehnoloogiline raskus seisnes selles, kuidas saavutada täpselt inimkeha temperatuuri näitavat töötavat seadet.

„Võtsime ühe mannekeeni ja proovisime selle sisse saada termokaamera jaoks õiget inimkeha temperatuuri. Selleks kasutasime autopoes müüdavaid istmesoojendusi, võtsime sealt soojuselemendi välja ja panime selle mannekeeni pea sisse. Seejärel mõõtsime aega ja programmeerisime need ajad hiljem kontrollerisse, mis kontrollis temperatuuri sisse- ja väljalülitamist ja aitas kontrolleril kõikuda õige temperatuuri juures,“ rääkis major Dieves.

Selleaastasel Garage 48 Hardware&Arts üritusel osales ligikaudu 150 tehnoloogiahuvilist. Kaitseväe ühendatud õppeasutused osalesid tänavu neljandat korda. Eelmisel aastal võitsid KVÜÕA magistrandid Garage 48 talgutel esikoha.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.