Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 08.03.2018, kell 16:47

08.03.2018 16:44

2. jalaväebrigaadi reservväelased valmistusid suurõppuseks Siil 2018

2. jalaväebrigaadi reservväelased valmistusid suurõppuseks Siil 2018 2. jalaväebrigaadi reservväelased valmistusid suurõppuseks Siil 2018

2. jalaväebrigaadi kuuluva 22. jalaväepataljoni juhtivkoosseis osales nädalasel reservõppekogunemisel, et värskendada individuaalseid oskusi ja harjutada üksuste juhtimist.

Pataljoniülem major Erkki Roosnurm tõi esile reservväelaste kõrget motivatsiooni ja tahet panustada riigikaitsesse. „Mul on hea meel, et reservväelaste üldised teadmised ja võime pole aastatega vähenenud, pigem on teenistus reservis ning elukogemus andnud neile oskused püstitatud ülesandeid tõhusamalt lahendada. Erinevate tegevuste käigus tulid hästi välja ajateenistuses omandatud kogemused, mida jagati ka täna väljaõppes olevate aspirantidega,“ ütles major Roosnurm.

Ligi veerandsaja reservõppekogunemisel osalenud reservohvitseri ametikohal teeniva juhi või erialaspetsialisti jaoks algas õppekogunemine möödunud nädalavahetusel laskeharjutustega nii automaadist kui püstolist. Järgnevalt värskendasid reservväelased teadmisi juhtimis- ja taktikaõppes ning koostöös teiste relvaliikidega. Õppekogunemise viimastel päevadel osalesid reservväelased koos aspirantidega, pataljonile ettevalmistatava juhtiv- ja erialakoosseisuga, kaardiharjutusel, mille eesmärk oli kõrgema käsu alusel lahinguplaani koostamine ning lahingute juhtimise harjutamine.

Erialaspetsialistidele ja rühmaülematele on nädalasel reservõppekogunemisel osalemine hea ettevalmistus vähem kui kahe kuu pärast algavaks suurõppuseks SIIL 2018, kus reservohvitserid saavad uuendatud teadmisi kasutada nii oma alluvate üksuste täiendavaks treenimiseks kui lahingülesannete täitmiseks.

22. jalaväepataljon on üks kolmest 2. jalaväebrigaadi reservstruktuuri kuuluvast jalaväepataljonist. Üksusesse kuuluvatele reservväelastele viiakse regulaarselt läbi õppekogunemisi, et hoida alal nende lahingvalmidust ning värskendada erialaseid oskusi.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58586

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.