Uudised  

Uuendatud: 23.03.2018, kell 17:04

23.03.2018 17:01

Scoutsrännakul püstitati uus rajarekord

Scoutsrännakul püstitati uus rajarekord Scoutsrännakul püstitati uus rajarekord

Scoutspataljoni taasloomise seitsmeteistkümnendale aastapäevale ning kaitseväe veteranidele pühendatud traditsioonilisel Scoutsrännakul osales tänavu üle 1100 võistlejat. Koos eestlastega võtsid rännakust osa ka liitlasriikide sõdurid.

Scoutsrännaku korraldaja leitnant Marek Vainumäe sõnul oli tänavune rännak eriline kahel põhjusel: „Eelmise rajarekordi omanik parandas tulemust ning teiseks järgmisest aastast pakume rännakul osalejatele uut maastikku – seoses pataljoni kolimisega Tapale toimub rännak Kesk-Eestis.“

Värske rajarekordi omanik vanemveebel Veiko Sulev parandas enda eelmist aega pea minuti võrra, läbides 30-kilomeetrilist rada kahe tunniga ning kahekümne üheksa minutiga: „Rada oli ootamatult libe ja konarlik, mis on seda üllatavam, et ma tegin taas uue rajarekordi,“ ütles vanemveebel Sulev.

Pakri poolsaarel kulgenud ligi 30 kilomeetri pikkuse rännaku läbimiseks oli võistlejatel aega kaheksa tundi. Kaitseväelastel ja jõustruktuuri esindajatel kuulus varustuse hulka teenistusrelv ja 10 kilogrammi raskune seljakott, samuti pidid nad läbima rännaku välivormis. Teised osalejad kandsid 15 kilogrammi raskust seljakotti.

Kõiki võistlejaid, kes lõpetasid rännaku vähem kui nelja tunniga, autasustasid korraldajad medaliga. Lisaks said esimesed 100 vormi ja relvaga lõpetanud osalejat Scoutspataljoni embleemiga t-särgid.

1100 rännakul osalenud võistleja seas oli nii kaitseväelasi, liitlasi, kaitseliitlasi, politsei- ja piirivalveameti, vanglaameti ja teiste jõustruktuuride teenistujaid kui ka tsiviilisikuid.

Scoutspataljon on 1. jalaväebrigaadi koosseisus olev professionaalse väljaõppega iseseisvaks lahingutegevuseks võimeline kiirreageerimissuutlikkusega manööverüksus. Scoutspataljon asutati 21. detsembril 1918 ja taasasutati 29. märtsil 2001.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58614

Video: https://www.youtube.com/watch?v=p4ddrRD9XgA

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.