Uudised  

Uuendatud: 09.04.2018, kell 16:31

09.04.2018 16:28

Logistikapataljon tähistas 99. aastapäeva

Logistikapataljon tähistas 99. aastapäeva Logistikapataljon tähistas 99. aastapäeva

Täna tähistas kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon pataljoni rivistuse ja avatud uste päevaga oma 99. aastapäeva.

Rivistusel meenutati pataljoni 99 aasta pikkust ajalugu, mille alguseks loetakse 9. aprillil 1919 loodud soomusautode kolonni. Selle nime all osales üksus ka Vabadussõjas, hiljem arenes soomusautode kolonnist välja tolleaegne auto-tanki rügement.

Logistikapataljoni ülem kolonelleitnant Argo Reidla õnnitles rivistusel pataljoni isikkoosseisu ning andis parimatele üle ergutused ja uued auastmed. „Hoidkem üleval logistikapataljoni väärikaid traditsioone ja käitugem alati nii kaitseväe kui meie sisemiste väärtuste kohaselt, hoides meie lippu kõrgel,“ ütles kolonelleitnant Reidla.

Toetuse väejuhatuse ülem kolonel Toomas Susi tõstis oma õnnitluskõnes esile väejuhatuse deviisi: „Ärge unustage, et meist sõltub. Meist sõltub, et kaitseväelased ja kaitseliitlased, aga ka meie juures viibivad liitlasvägede üksused saaksid alati kätte oma varustuse ning nende tehnika jõuaks õigeks ajaks õigesse kohta, võimaldades üksustel oma lahingülesandeid täita ja õppustel tegutseda,“ ütles kolonel Susi.

Rivistuse järel oli kõigil külalistel võimalik tutvuda logistikapataljoni sõdurite varustuse, relvastuse, tehnika ja masinatega ning proovida osavust õhkrelvadega märki lastes. Külalistele pakuti sõdurisuppi ja kringlit. Kokku külastas pataljoni ligi 300 inimest, kelle hulgas oli mitmeid kooliekskursioone, ajateenijate lähedasi ja pataljoni sõpruslasteaed Vesiroos.

Logistikapataljon on kaitseväe toetuse väejuhatuse allüksus, mille peamisteks ülesanneteks on kaitseväe väe-ja struktuuriüksustele logistilise toetuse osutamine, kaitseväe logistilise erialaväljaõppe tagamine ning logistiliste ülesannetega sõjaaja reservüksuste ettevalmistamine. Logistikapataljon asub Ämari lennubaasi territooriumil.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/58639

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.