Uudised  

Uuendatud: 15.05.2018, kell 13:33

15.05.2018 13:31

Õppusel Siil pildile saanud põdravasikas jõudis Briti meediasse

Õppusel Siil pildile saanud põdravasikas jõudis Briti meediasse Õppusel Siil pildile saanud põdravasikas jõudis Briti meediasse

BBC kirjutab oma kodulehel suurõppuse Siil ajal sõduritega kontakti otsinud ja pildile püütud põdravasikast ja annab ülevaate õppusest, sealhulgas õppuse nime seosest siili kui loomaliigiga.

Sama juhtumi kohta on päringu teinud ka New Yorgis paiknev ja looma- ning keskkonnauudistele keskendunud väljaanne The Dodo.

Siilil osalenud sõdurid kohtusid metsas eksinud põdravasikaga ja informeerisid sellest keskkonnaametit, kust anti teada, et põdraema tuleb ilmselt vasikat otsima alles öösel, kui inimtegevus vaikseks jääb. Hirm, et inimesega kokku puutudes jäävad vasikale külge võõrad lõhnad, pidi olema pigem müüt. Öösel oli veel vasika häält kuulda, kuid hommikul saabunud veterinaaramet märkas värskeid täiskasvanud põdra jälgi, mis oli selge märk, et põdraema leidis vasika.

Suurõppus Siil kestis 2. maist kuni 13. maini ja selle raames mängiti läbi erinevad stsenaariumid, mille käigus harjutasid koostööd politsei- ja piirivalveamet, päästeamet, Kaitseliit, kaitsevägi, kohalikud omavalitsused ja teised organisatsioonid ning liitlaste ja partnerriikide relvajõudude üksused. Õppusest võttis osa üle 18 000 inimese 19 riigist.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.