Uudised  

Uuendatud: 16.05.2018, kell 12:41

14.05.2018 12:37

Algas aasta suurim Eesti territoriaalmeres peetav miinitõrjeoperatsioon

Algas aasta suurim Eesti territoriaalmeres peetav miinitõrjeoperatsioon Algas aasta suurim Eesti territoriaalmeres peetav miinitõrjeoperatsioon

Eesti ja liitlaste mereväe alused võtsid täna kursi miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit alade poole, kus hakatakse kahe nädala jooksul lõhkekehi otsima ja hävitama.

"Open Spiritil otsitakse lõhkekehasid aladelt, kuhu on Esimese- ja Teise maailmasõja ajal miine veesatud. Avastatud ja tuvastatud miinide kahjutuks tegemine toimub lõhkamise teel," ütles mereväe laevastiku ülem kaptenleitnant Peeter Ivask. "Veealused lõhkamistööd toimuvad ainult päevasel ajal, tagades suurima ohutuse ja häirides võimalikult vähe kohalikku tsiviilelanikkonda."

Tänavu kuni 25. maini Eestis aset leidval Open Spiritil osalevad 15 erineva liitlas- ja partnerriigi mereväelased, kokku ligi 850 inimest. Aktiivne miinitõrjeetapp kestab ööpäevaringselt vahemikus 14.-24. mai. Eesti mereväe juhtimise all jaotuvad mitmete tuukrimeeskondade ja ligi 20 sõjalaeva tegevuspiirkonnad Tallinna, Hiiumaa, Saaremaa ja Muhu lähistele.

Muhu saarele Lõunaranna sadamasse on miinitõrjeoperatsiooni ajaks rajatud sukeldumisi toetav miinituukrite laager. Lisaks Eesti mereväe miinituukritele paiknevad seal ka Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi, Kanada, Poola ja Läti miinituukrid – kokku ligi 80 veealuste lõhkekehade kahjutuks tegemisele spetsialiseerunud kaitseväelast.

Eesti mereväe korraldatavast Open Spiritist võtavad osa NATO 1. alaline miinitõrjegrupp, miinitõrjeeskaadri Baltron laevad ning partnerid Rootsist Läänemere lõhkekehade ohutusnõukogust, kes aitavad laevadelt saadud teabe ja fotode põhjal lõhkekehad identifitseerida.

Viimase kahekümne aasta jooksul on Eesti vetest leitud ja kahjutuks tehtud üle 1200 lõhkekeha, milleks on peamiselt osutunud maailmasõdade vältel veesatud meremiinid ning teised veepõhja sattunud lõhkekehad.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=ky3l-wxmkL0

Fotod:  http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58747 

Teised õppusega Open Spirit 2018 seotud fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58734

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.