Uudised  

Uuendatud: 16.05.2018, kell 16:04

16.05.2018 16:03

Kindral Terras: NATO sõjaline heidutus peab olema tagatud kiiresti siiratavate ning kokkuharjutanud jõududega

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras osales täna Brüsselis NATO sõjalise komitee istungil, mille arutelude keskmes olid juulis toimuva NATO tippkohtumise üksikasjad.

„Eesti jaoks on oluline, et NATO sõjaline heidutus oleks tagatud kiiresti siiratavate ning kokkuharjutanud jõududega. NATO tippkohtumise eel on meie eesmärk, et kaitseplaanide koostamisel lähtutaks reaalsest julgeolekuolukorrast, mis tähendab, et vägede liigutamise kiirus on kriitilise tähtsusega,“ ütles kindral Terras.

NATO sõjaline komitee arutas ka alliansi lõunatiiva kindlustamisega seotud küsimusi ning NATO juhtimisstruktuuri kaasajastamist.

Kaitseväe juhataja sõnul toetab Eesti võrdset lähenemist mistahes julgeolekuväljakutsetega tegelemisel. „Eesti peab stabiilsust NATO lõunatiival oluliseks. Oleme solidaarsed oma liitlastega ning toetame reaalse jõuga seal, kus meie oskused ja kogemused lubavad, näiteks suurendame lähiajal oluliselt oma sõjalist panust Afganistanis ja Malis,“ ütles kindral Terras.

Lisaks täna Brüsselis aset leidnud kohtumisele osales kaitseväe juhataja eile Euroopa Liidu sõjalise komitee istungil, kus ühe võtmeteemana arutati nõndanimetatud sõjalise Schengeni ehk piiriülese sõjalise mobiilsuse küsimusi. „Liitlaste raskerelvastuse ja inimjõu vajadusel loetud tundide ja päevadega liigutamiseks on tarvis investeerida taristusse – eelkõige sildadesse ja maanteevõrku – ning tuleb töötada seadusandlusega, et vähendada relvajõudude siirmist tõkestavat bürokraatiat,“ ütles kindral Terras.

Kindral Riho Terras kui pikima staažiga Euroopa Liidu sõjalise komitee liige valiti ka EL-i liikmesriikide kaitseväe juhatajaid koondava esindusorgani vanemaks.  

NATO sõjaline komitee koosneb liidu liikmesriikide kaitsevägede juhatajatest. Komitee ülesanne on NATO sõjalise poliitika ja strateegia väljatöötamise juhtimine, suuniste andmine NATO strateegilistele väejuhatustele ning poliitiliste juhtstruktuuride nõustamine sõjalistes küsimustes.

Euroopa liidu sõjaline komitee koosneb liikmesriikide kaitsevägede juhatajatest ning juhib kõiki sõjaväelisi tegevusi euroliidu raamistikus, eelkõige sõjaliste missioonide ja operatsioonide planeerimist ja läbiviimist ühise julgeoleku- ja kaitsepoliitika alusel ning sõjaliste võimete arendamist.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.