Uudised  

Uuendatud: 20.05.2018, kell 11:16

20.05.2018 11:15

Rootsi õhuvägi harjutab esmakordselt Eestis

Uuel nädalal algab Rootsi kaitseväe iga-aastane suurõppus AFX18, et harjutada Rootsi territoriaalset kaitsmist ning seekordsele õppusele on kaasatud ka Eesti õhuvägi.

Eesti õhuvägi võimaldab Rootsi hävituslennukitel Saab JAS 39 Gripen kasutada Ämari lennubaasi.

“Tegemist on peale taasiseseisvumise esmakordse ühisõppusega Eesti ja Rootsi õhuvägede vahel,” ütles õhuväe staabiülem õhuväe ülema ülesannetes kolonel Riivo Valge. „See on kindlasti huvitav väljakutse mõlemale osapoolele ning suurepärane võimalus koostöö harjutamiseks erinevate riikide vahel,“ lisas kolonel Valge.

Ämari lennubaasi saabub õppusel osalev eskadrill kaheksa JAS 39 Gripen hävitajaga 22. mail. Koos lennukitega paikneb õppusel ajal Ämaris ligi sada Rootsi õhuväelast. Lennud toimuvad ööpäevaringselt ja õppuse õhulahingud peetakse Rootsi õhuruumis, kuid hävitajaid võib näha lendamas ka Eesti taevas. Rootsi õhuväelased harjutavad õppusel koos partneritega erinevate õhuoperatsioonide läbi viimist.

AFX18 õppusest võtab osa kuni 3500 vormikandjat ning kaasatud on kõik Rootsi kaitseväe väeliigid. Välisriikidest osalevad lisaks Eestile veel Soome, Prantsusmaa ning Hispaania.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.