Uudised  

Uuendatud: 09.06.2018, kell 13:39

09.06.2018 13:38

Eesti- ja liitlaste pioneeriüksused näitasid keskpolügoonil oma oskusi

Eesti- ja liitlaste pioneeriüksused näitasid keskpolügoonil oma oskusi Eesti- ja liitlaste pioneeriüksused näitasid keskpolügoonil oma oskusi

Eile näitasid suurõppuse Saber Strike raames kaitseväe keskpolügoonil Scoutspataljoni, liitlaste lahingugrupi ning Soome kaitseväe pioneeriüksused oma võimekust läbida ja ületada erinevaid tõkkeid.

„Soomlaste kohalolek siin on väga positiivne, sest nende tegevus on väga sarnane meie pioneeriüksute tegevusele, eriti mis puudutab tõkestamist ja mineerimist, mida paljud riigid enam väga ei harjuta,“ ütles pioneeriinspektor kolonelleitnant Vesse Põder ning lisas, et soomlastele annab siinne tegevus väga hea võimaluse NATO üksustega koos treenida.  

Eilse demonstratsiooni käigus said erinevate riikide pioneeriüksused tutvuda üksteise varustuse, tehnika ja võimekusega ning jalaväeüksused sai parema ülevaate, millega pioneerid neid toetada saavad. Samuti demonstreeriti erinevate riikide pioneeritehnika võimekust läbida looduslikke ja vastase püstitatud tõkkeid, toimus näidislõhkamine ning Soome kaitseväelased paigaldasid üle jõe pioneerisilla.

Esitlusel ületasid püstitatud tõkkeid Suurbritannia pioneeritank Trojan, SISU XA188 Scoutspataljonist ning Soome kaitseväe soomustransportöörid SISU XA185.

Pioneeriüksuste ülesandeks on tõkestada, aeglustada, raskendada või peatada vastase üksuste liikumist ning  võimaldada oma väeüksuste liikumist ja manöövrite sooritamist, parandades teeolusid ja rajades tõketest ja miiniväljadest läbipääse. Samuti rajavad pioneerid üksustele laskepesi, kaevikuid ja majutuspunkreid.

Saber Strike on Ameerika Ühendriikide Euroopa maaväe korraldatav iga-aastane suurõppus. Sel aastal võtab Poolas ja Balti riikides õppusest osa kokku ligi 18 000 kaitseväelast. Õppus kestab 15. juunini, Eestis osaleb õppusel üle 2000 Eesti- ja liitlassõduri.

 

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58799

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.