Uudised  

Uuendatud: 11.06.2018, kell 16:26

11.06.2018 16:25

Vahipataljon korraldas estoonlastele riigikaitsepäeva

Vahipataljon korraldas estoonlastele riigikaitsepäeva Vahipataljon korraldas estoonlastele riigikaitsepäeva

Sõjaväepolitsei Vahipataljon korraldas täna Rahvusooper Estonia töötajatele riigikaitsepäeva, mis algas teatrihoone ees peetud rivistusega ning lõppes airsoft lahinguga Männiku harjutusväljal.

„Sel aastal otsustasime traditsioonilise estoonlaste suvepäeva asemel pöörata tähelepanu Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kodumaa kaitsele. Me tahame olla teadlikud riigikodanikud ning anda oma panuse riigikaitsesse,“ ütles Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe. „Meil on siiralt hea meel, et sõjaväepolitsei Vahipataljon on meile vastu tulnud. Tänane sündmusterohke päev jääb kõikidele estoonlastele kauaks meelde.”

Üritusel osales ligi 100 inimest, enamik neist estoonlased. Õppepäev algas osalejatele kaitseväe välivormi riietumisega millele järgnes rivistus teatrihoone ees. Päeva jooksul õpetati estoonlastele ning tuletati nende hulgas olevatele reservteenistujatele meelde sõdurioskuseid. Männiku harjutusväljal toimus relvaõpe ja laskmine, massirahutuste mahasurumise õpe ja võistlus airsoft relvadega.

„Sedavõrd suuremahulise riigikaitsepäeva toetamine on meie väeosa jaoks esmakordne,“ ütles Vahipataljoni pataljoniveebel vanemveebel Gert Killing. „Osalejad võtsid kõigist harjutustest osa suure agarusega ja olid väga püüdlikud, seega täitis tänane päev igati oma eesmärki.“

Vahipataljon kuulub sõjaväepolitsei koosseisu. Pataljoni põhiülesanded on sõjaväepolitseiüksuste ettevalmistamine ja kaitseväelistel ning riiklikel tseremooniatel osalemine. Sõjaväepolitsei üksustesse arvatuna toimub teenistujate väljaõpe sõjavangide valve, massirahutuste mahasurumise, isikute ja kolonnide eskordi, liikluse reguleerimise, teeluure ning liiklusjärelevalve aladel.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58801

Video: https://www.youtube.com/watch?v=00GT6I5_r6s

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.