Uudised  

Uuendatud: 12.06.2018, kell 12:41

12.06.2018 12:39

Eesti rahuvalvajad treenivad Liibanoni armee sõdureid

Eesti rahuvalvajad treenivad Liibanoni armee sõdureid Eesti rahuvalvajad treenivad Liibanoni armee sõdureid

Täna andsid Lõuna Liibanonis UNIFIL rahuvalveoperatsioonil osalevad Eesti kaitseväelased Liibanoni armee sõduritele edasi teadmisi isevalmistatud lõhkekehade äratundmise ja nende vastase taktikalise taseme tegevuse organiseerimise kohta.

„Nagu need Scoutpataljoni kaitseväelased jagavad oma teadmisi ja kogemusi sõduritele Eestis, on siin suurepärane võimalus toetada oma kogemusega kohalikke jõustruktuure julgeoleku tagamisel,“  ütles Estpla-25 ülem, nooremleitnant Hannes Reinup.

Eesti jalaväerühma Estpla-25 üheks ülesandeks on Liibanoni armee toetamine, mida tehakse eelkõige läbi ühiste patrullide Liibanoni ja Iisraeli vahelisel kontrolljoonel, kuid vajadusel antakse edasi ka Afganistani ja Iraagi missioonidelt saadud teadmisi ja oskusi. Kolmepäevane isevalmistatud lõhkekehade vastase tegevuse treening on ESTPLA-25 esimene õppesessioon Liibanoni sõduritele, sarnaseid treeningud on plaanis korraldata ka tulevikus.

Eestlased teenivad Iiri-Soome pataljoni koosseisus, mille ülesandeks on Iisraeli-Liibanoni vahelisel kontrolljoonel patrullid, vaatlus- ja kontrollpostide mehitamised ning muud rahuvalvealased ülesanded, mille käigus tehakse koostööd Liibanoni relvajõududega.

Eesti kaitseväelaste teenistuskohaks on Beirutist ligikaudu 115 kilomeetri kaugusel Lõuna-Liibanoni Bint Jubayl piirkonnas paiknev ÜRO tugipunkt 2-45. ÜRO Liibanoni rahuvalvemissioonil UNIFIL Iiri-Soome pataljoni koosseisu kuuluv Eesti kontingent koosneb jalaväerühmast Estpla-25 ning staabiohvitseridest ja -allohvitseridest. Kontingendi tuumikuks olev jalaväerühm on moodustatud Scoutspataljoni baasil. Kokku on Eesti kontingendi suuruseks Liibanonis ligikaudu 40 kaitseväelast.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58807

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.