Uudised  

Uuendatud: 13.06.2018, kell 18:05

13.06.2018 18:05

Kindral Terras: tänases infokeskkonnas on väga tähtis tõe ja vale eraldamine

Täna lõppes Riias NATO strateegilise kommunikatsiooni kompetentsikeskuse konverents, mille peateemaks oli kommunikatsiooni roll erinevate mõjutustegevuste juures.

Konverentsil esines ka kaitseväe juhataja kindral Riho Terras, kes arutles koos NATO Euroopa vägede ülemjuhatuse strateegilise kommunikatsiooni juhi Mark Laity ja NATO Rooma kaitsekolledži ülema kindralleitnant Christine Whitecrossiga strateegilise kommunikatsiooni tähtsuse üle sõjalises valdkonnas.

„Info liikumine maailmas on muutunud palju kiiremaks, kui ta oli vaid mõned aastad tagasi. See nõuab nii kaitseväelt kui ka ühiskonnalt üha enam oma tegevuse arusaadavamat ja kiiremat kommunikeerimist ning valeinformatsiooni ümberlükkamist. Selleks on vaja aga rohkem inim- ja rahalist ressurssi. Kaitseväe eeliseks on erialaspetsialistidest reservväelaste kaasamise võimalus, kelle oskusi saab näiteks kriisikommunikatsiooni juures rakendada,“ ütles kindral Terras ning tõstis näitena esile Kaitseliidu vabatahtlike poolt veetavat vene propaganda vastast blogi Propastop.

Konverents toimus 11-13. juunini Riias ning sellel osalesid üle 40 riigi esindajad kokku üle 700 osalejaga. Kolme päeva jooksul arutletud teemade keskmes olid inimeste otsuste ja valikute mõjutamine ning tehnoloogiliste vahendite kasvav osakaal mõjutustegevuste juures.

NATO Strateegilise kommunikatsiooni kompetentsikeskus Riias loodi aastal 2014 Läti eestvedamisel eesmärgiga aidata NATO liikmesriike kommunikatsioonivõimekuste arendamisel ning samal ajal toetada NATO strateegilise kommunikatsiooni funktsiooni parendamist.

Kompetentsikeskuse tööse panustavad igapäevaselt Eesti, Läti, Leedu, Saksamaa, Itaalia, Poola, Holland ja Suurbritannia. Partnerriikidena on esindatud Soome, Rootsi, liitumiseks on soovi avaldanud Prantsusmaa.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.