Uudised  

Uuendatud: 05.07.2018, kell 16:32

05.07.2018 16:31

Üle 1800 uue sõduri alustas teenistust kaitseväes

Üle 1800 uue sõduri alustas teenistust kaitseväes Üle 1800 uue sõduri alustas teenistust kaitseväes

Sel nädalal saabus teenistuskohta ja alustas oma 11-kuulist väljaõpet kaitseväe erinevates üksustes üle 1800 ajateenija, kelle hulgas oli ka ligikaudu 20 vabatahtlikult teenistust alustanud neidu.

Uute ajateenijatega täienesid 1. ja 2. jalaväebrigaadi erinevad pataljonid, toetuse väejuhatuse logistikapataljon, staabi- ja sidepataljon, sõjaväepolitsei vahipataljon ning merevägi.

„Sõdurite tulek tekitab instruktorites ning ülemates alati väikest ärevust - meie kohustus on õpetada tulevasi reservväelasi selliselt, et vajadusel oleksid nad valmis kodumaa eest välja astuda. Olles näinud noori mehi ja naisi, kes sellel nädalal teenistusse astusid, julgen ma olla kindel, et see pinnas, kuhu me teadmised puistame, on viljakas ning maikuu lõpus on meie riik veelgi paremini kaitstud,“ ütles 1. jalaväebrigaadi veebel staabiveebel Andreas Rebane ning soovis värskelt teenistust alustanud sõduritele jõudu, sitkust ning uudishimu.

1. jalaväebrigaadis alustas ajateenistust üle 1000 ajateenija, nende hulgas kaheksa neidu. Sõduri väljaõppe läbivad 1. jalaväebrigaadi ajateenijad Tapa, Jõhvi ja Paldiski linnakutes.

„Sel nädalal 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljonis teenistust alustanud mehed ja naised omandavad järgmise 11 kuu jooksul nii riigikaitseks vajalikke teadmisi kui ka muid praktilisi kogemusi üksuse juhtimisest raskesõidukitega liiklemiseni. Koos sügisel teenistust alustavate kutsealustega moodustavad värsked ajateenijad tarviliku täienduse meie reservstruktuurile,“ ütles 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo.

2. jalaväebrigaadi saabus teenistusse ligikaudu 350 kutsealuse, kelle hulgas oli ka kuus neidu. Sõduri väljaõppe läbivad 2. jalaväebrigaadi ajateenijad Taara linnakus Võrus.

Staabi- ja sidepataljonis alustas teenistust ligikaudu 140 noor sõdurit. Tallinnas Miinisadamas paiknevas vahipataljonis alustas teenistust üle 170 ajateenija, kellest 25 jätkavad pärast sõduri baaskursust teenistust mereväes. Ämari lennubaasis asuvas logistikapataljonis alustas teenistust ligikaudu 140 ajateenijat.

Ajateenijaid võetakse teenistusse kolmel korral aastas. Juulis ja jaanuaris teenistusse saabunud teenivad kokku 11 kuud ning oktoobris teenistust alustanud 8 kuud.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.