Uudised  

Uuendatud: 10.09.2018, kell 16:31

10.09.2018 16:30

Suurtükiväepataljoni reservväelased tulid vabast tahtest kokku

Suurtükiväepataljoni reservväelased tulid vabast tahtest kokku Suurtükiväepataljoni reservväelased tulid vabast tahtest kokku

8. septembril korraldas suurtükiväepataljon Tapa linnakus oma reservväelastele vabatahtliku õppepäeva, millest võttis osa üle poolesaja reservväelase.

„Õppepäeval rääkisime reservväelastele, mis toimub pataljonis ning kuidas nad saavad enda koduväeosa arendamisse panustada. Õnneks on see soov neil üsna tugev – seda tõestab nii kohale tulnute suur arv kui ka asjaolu, et reservõppepäeva idee on tulnud just reservväelastelt endilt,“ ütles õppepäeva korraldaja major Rauno Viitmann.

Õppepäev algas suurtükiväepataljoni ülema kolonelleitnant Arbo Probali videotervitusega Afganistanist. Seejärel tutvustati reservväelastele pataljoni lähiaja arenguid, peatades sealjuures nii järgmisel aastal toimuvatel reservõppekogunemistel kui ka hangitaval liikursuurtükil K9. Päev kulmineerus Tapa linnaku lasketiirus, kus reservväelased said värskendada laskeoskust, tutvuda tulejuhtimist toetava drooniga ning Tapal paikneva liitlaste lahingugrupi liikursuurtükiga.

Kolm aastat tagasi ajateenistuse lõpetanud seersant Karel Tops ütles, et tuleb taolistele õppepäevadele hea meelega. „Ajateenistus oli minu jaoks hea kogemus. Kui kutsutakse, tulen ma võimalusel alati kohale - et värskendada enda kogemusi ja teadmisi ning saada kamraadidega kokku,“ ütles seersant Tops.

Järgmine kord saavad suurtükiväepataljoni reservväelased Tapal kokku tuleva aasta esimeses pooles, mil toimub reservõppekogunemine.

Suurtükiväepataljon on brigaadi lahingutoetusüksus, mille ülesandeks on vastase kiire ja efektiivne mõjutamine kaudtulega. Pataljoni ülesandeks on ka suurtükiväe erialase väljaõppe korraldamine tegev- ja reservväelastele.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/58951

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.