Uudised  

Uuendatud: 11.09.2018, kell 13:05

11.09.2018 13:03

1. jalaväebrigaad harjutab allüksuste koostööd planeerimisprotsessis

Täna algas Jõhvis 1. jalaväebrigaadi uut treeningtsüklit avav kaardiharjutus Furious Juniper, millest võtavad osa brigaadi staap, kõik brigaadi allüksused, päästeamet ning politsei- ja piirivalveamet.

"Furious Juniper avab meie jaoks uue treeningtsükli ning annab hea stardipositsiooni viimastel kuudel brigaadiga liitunud teenistujatele. Samuti võimaldab harjutus juulis brigaadiga koosseisus teenistust alustanud Suurbritannia lahingugrupi integreerimist jätkata ning tutvustada neile meie maastiku ning infrastruktuuri eripärasid," ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus.

Terve nädala kestval õppusel tutvutakse läbi kaardiharjutuste ning lahingutegevuse planeerimise 1. jalaväebrigaadi vastutusala keerulise maastikuga, kus tuleb arvestada erinevate piirangute ning ohtudega.  Parema kogemuse saamiseks ning oma vastutusala elukeskkonnaga arvestamiseks on planeerimisprotsessi sel korral kaasatud ka päästeamet ning politsei- ja piirivalveamet.

1. jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, mille koosseisu kuulub elukutselistest kaitseväelastest koosnev kiirreageerimisvõimega Scoutspataljon ning ajateenijate ja reservväelaste baasil komplekteeritavad Kalevi ja Viru jalaväepataljonid, tagalapataljon, pioneeripataljon, õhutõrjepataljon, suurtükiväepataljon, staabi-ja sidekompanii, tankitõrjekompanii, luurekompanii. Lisaks on brigaadi koosseisus Ühendkuningriigi ja Taani kaitseväelastest koosnev lahingugrupp ning Kaitseliidu Põhja- ja Kirde maakaitseringkonna lahingugrupid.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.