Uudised  

Uuendatud: 12.09.2018, kell 12:54

12.09.2018 12:49

Jõhvis meenutati kaitseväe linnaku ülevõtmist Nõukogude vägedelt

Jõhvis meenutati kaitseväe linnaku ülevõtmist Nõukogude vägedelt Jõhvis meenutati kaitseväe linnaku ülevõtmist Nõukogude vägedelt

Eile istutasid 26 aastat tagasi kaitseväe Jõhvi linnaku Nõukogude vägedelt üle võtnud kaitseväelased sinna sündmuse mälestuseks tammepuu.

„See tamm sümboliseerib ühe kaitseväe põlvkonna vahetumist uue vastu. Need, kes alustasid veerand sajandit tagasi kaitseväe ülesehitamisega, hakkavad kaitseväest lahkuma ning nende asemele tulevad noored,“ ütles vanemveebel Ivo Jürgenson, kes oli 26 aastat tagasi üks linnaku üle võtnud kaitseväelastest.

Tamme istutamiseks valiti tänavune aasta, tähistamaks vanemveebel Jürgensoni reservi minekut ning Viru jalaväepataljoni ja Eesti Vabariigi 100. juubeliaastat.

Lisaks kogu oma teenistuse Viru jalaväepataljonis teeninud vanemveebel Jürgensonile osalesid tammepuu istutamisel tänane kaitseväe juhataja kindral Riho Terras, kelle juhtimisel Jõhvi linnak 1992. aastal Nõukogude vägedelt üle võeti ja kolonel Ilmar Tamm ning leitnant Feliks Press.

„On natuke nukker, aga samas soe tunne on tulla tagasi vanasse teenistuskohta ning kohtuda vanade kaasvõitlejatega,“ ütles kindral Riho Terras.

Täna on Jõhvi linnak koduks Viru jalaväepataljonile, mille ülemaks on kolonelleitnant Arno Kruusmann ning 1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompaniile, mida juhib major Hannes Meimre.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=EaS07OYMyrQ

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.