Uudised  

Uuendatud: 13.09.2018, kell 13:16

13.09.2018 12:24

Fotod ja video: Kaitseväe demineerijad testisid oma oskusi

Fotod ja video: Kaitseväe demineerijad testisid oma oskusi Fotod ja video: Kaitseväe demineerijad testisid oma oskusi

Selle nädala jooksul Sirgala harjutusväljal toimunud pioneeripataljoni demineerimiskeskuse lõpuharjutusel testiti kursuslaste teadmisi ja oskusi, et hinnata nende võimekust iseseisvalt lõhkekehi kahjutuks teha.

Augusti alguses alanud konventsionaalse lõhkekeha demineerimise kursusel õpetati osalejaid kahjutuks tegema tööstuslikult toodetud lõhkekehasid, mis vastavad kindlatele standarditele. Kursuse lõpetajad saavad õiguse Eestis iseseisvalt lõhkekehade demineerimiseks.

Kursus algas kolmenädalase teoreetilise etapiga, kus tutvuti teadaolevate lõhkekehade eripäradega, nende kahjutukstegemisel ettetulevate erisustega ning erinevate andmebaasidega. Kursuse praktilises osas õpiti esmalt tundma demineerijale vajalikku erivarustust, mille hulka kuuluvad muuhulgas pommülikonnad, ultraheliseadmed, reaktiivvõtmed ja veekahurid. Praktilise osa peamiseks etapiks kursusel on tundma õppida lõhkekehade kahjutuks tegemise erinevaid viise.

Konventsionaalse lõhkekeha demineerimiskursusega paralleelselt jõudis samas laagris lõpule ka rahvusvahelisele sõjalisele operatsioonile Afganistani suunduva demineerimismeeskonna kontrollharjutus, mis keskendus isevalmistatud lõhkeseadmete demineerimise eripäradele. Järgmine meeskond sõidab eelmist rotatsiooni välja vahetama oktoobri lõpus.

Demineerimiskeskuse põhiülesandeks on lõhkekehade kahjutukstegemine nii Eestis kui välismaal. Peamine tegevus hõlmab kaitseväe treeningaladel leitud ja avastatud lõhkekehade demineerimist ning osalemist välisoperatsioonidel. Lisaks teeb demineerimiskeskus koostööd päästeametiga, et elanike poolt leitud lõhkekehasid tuvastada ja kahjutuks teha.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/58957 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=cttHIOyP03c 

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.