Uudised  

Uuendatud: 14.09.2018, kell 11:41

14.09.2018 11:33

1. jalaväebrigaad harjutas koostööd politsei ja päästeametiga

1. jalaväebrigaad harjutas koostööd politsei ja päästeametiga 1. jalaväebrigaad harjutas koostööd politsei ja päästeametiga

Täna lõppes Jõhvi linnakus 1. jalaväebrigaadi staabi ja allüksuste staapide planeerimisõppus Furious Juniper, milles osalesid esmakordselt ka päästeameti ning politsei- ja piirivalveameti esindajad.

„Kriisiolukordade korral on koostöö erinevate osapoolte vahel möödapääsmatu ja vajalik. Iga õppus, kus sellist koostööd harjutatakse, tagab meie parema valmisoleku juhul, kui peaks tekkima reaalne vajadus kriisiolukorras tegutseda,“ ütles Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonitalituse juht Andreas Kliimant.

Furious Juniper on 1. jalaväebrigaadi uut väljaõppetsüklit alustav kaardiõppus. Päästeameti ning politsei- ja piirivalveameti esindajad olid seekordsele planeerimisõppusele kaasatud esmakordselt, et varasemast paremini kaardistada puutepunktid, mis kriisiolukorras või konfliktisituatsioonis ühises vastutusalas ette võivad tulla.

1. jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, mille koosseisu kuulub elukutselistest kaitseväelastest koosnev kiirreageerimisvõimega Scoutspataljon ning ajateenijate ja reservväelaste baasil komplekteeritavad Kalevi ja Viru jalaväepataljonid, tagalapataljon, pioneeripataljon, õhutõrjepataljon, suurtükiväepataljon, staabi-ja sidekompanii, tankitõrjekompanii, luurekompanii. Lisaks on brigaadi koosseisus Ühendkuningriigi ja Taani kaitseväelastest koosnev lahingugrupp ning Kaitseliidu Põhja- ja Kirde maakaitseringkonna lahingugrupid.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.