Uudised  

Uuendatud: 01.10.2018, kell 17:31

01.10.2018 17:29

Õhutõrjepataljon tähistas oma 90. aastapäeva sportlikult

Õhutõrjepataljon tähistas täna Tapal 90 aasta möödumist oma eelkäia loomisest, mille puhul  oli 1. jalaväebrigaadi rivistus pühendatud õhutõrjepataljoni auks.

Õhutõrjepataljoni ülem major Tanel Lelov ütles, et õhutõrjepataljonil on seljataga teguderohke aeg ning ees palju väljakutseid. „Kõige uhkem saab olla pideva ja järjekindla arengu üle alates hetkest, kui õhutõrje taasloodi – areng on olnud kiire ning edaspidi saab olema veelgi kiirem. Praegu oleme jõudnud tasemele, kus saan öelda, et võime tegutseda olenemata asukohast või sellest, kelle alluvusse meid määratakse,“ ütles major Lelov.

Kuna sport on olnud pataljonis au sees, siis tähistati ka juubelit sportlikult. Õhutõrjepataljon esitas väljakutse teistele üksustele ning kaasvõitlejatele ning kutsus kõiki osalema sõudeergomeetri võistlusel. Tasavägise võistluse võitis Scoutspataljon, teise koha saavutas tagalapataljoni meeskond ning kolmandal kohal lõpetas õhutõrjepataljoni nooremallohvitseride erialakursuse raketirühma sõdurid.

Õhutõrjepataljoni eelkäiaks loetakse 01.oktoobril 1928 moodustatud õhukaitse suurtükiväegruppi. Taasiseseisvumise järel  moodustati 1992. aastal õhuväe koosseisus üksik raadiotehniline õhukaitsepataljon, mis 1997. aastal nimetati õhutõrjedivisjoniks ning toodi üle maaväe koosseisu. Tapal paikneb õhutõrjepataljon 2004. aastast ja tänast nime kannab pataljon viimased kümme aastat.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.