Uudised  

Uuendatud: 05.10.2018, kell 14:27

05.10.2018 14:25

Kaitsevägi sai tehnoloogiatalgutel eriauhindu ja publiku lemmiku tiitli

Nädalavahetusel peeti Tartus Eesti esimene riigikaitsele keskendunud tehnoloogiatalgud ehk häkaton. Garage48 korraldatud ürituse käigus töötasid osalejad 48 tunni jooksul välja uuenduslikke kaitsetehnoloogia prototüüpe ning edukalt esinesid ka kaitseväe võistkonnad.

„Kõige enam olen rahul kaitseväe ühendatud õppeasutuste ja küberväejuhatuse ühismeeskonna loodud raadiovõrkude testsüsteemi prototüübiga, ent huvitavad olid ka suurtükiraudade robotpuhasti ning võidutööd, tankitõrjepositsioone analüüsiv programm ja tark miinisütik,“ ütles Garage 48 mentor, KVÜÕA rakendusuuringute keskuse nooremteadur major Veiko Dieves. „Oluline on, et minule teadaolevalt ei jää need prototüübid niiöelda riiulile, vaid neid arendatakse edasi. See näitab häkatonide kasulikkust uute tehnoloogiate prototüüpimisel ja kaitsevaldkonna probleemide lahendamisel.“

Publiku lemmikuks valiti KVÜÕA võistkond prototüübiga, mis kujutab endast kaasaskantavat tervisemonitori, mis tuvastab lahinguolukorras verejooksu ning kuvab meedikutele vajaminevat informatsiooni, kuidas haavatut aidata. Lisaks sai võistkond ka eriauhinna Kaitseliidu küberkaitse üksuselt.

Parima tehnilise lahenduse auhind anti seadme prototüübi eest, mis tuvastab reaalajas raadiovõrgu probleeme. Selle loonud võistkond koosnes KVÜÕA õppuritest ja kaitseväe küberväejuhatuse teenistujatest, ajateenijatest ja reservväelastest.

Garage48 Defence Makeathon korraldatati koostöös kaitseväe ühendatud õppeasutuste, kaitseministeeriumi ning Eesti kaitsetööstuse liiduga. Häkatonil osales ligi 170 inimest enam kui 20 riigist.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.