Uudised  

Uuendatud: 07.10.2018, kell 12:49

07.10.2018 12:47

Kaitseväe juhataja kohtus Malis teenivate kaitseväelastega

Kaitseväe juhataja kohtus Malis teenivate kaitseväelastega Kaitseväe juhataja kohtus Malis teenivate kaitseväelastega

Eile kohtusid kaitseväe juhataja kindral Riho Terras ja peaminister Jüri Ratas jalaväerühma Estpla-26 sõduritega, kes osalevad Prantsusmaa juhitud mässutõrjeoperatsioonil Malis.

Ennelõunal võõrustas külalisi mässutõrjeoperatsiooni Barkhane ülema asetäitja brigaadikindral Philippe Adam, kes viis peaministri ja kaitseväe juhataja kurssi operatsiooni kulgemisega ning andis ülevaate Gao sõjaväebaasi võimalustest. Pärastlõunal külastati Estpla-26 ülema nooremleitnant Janek Baiduža juhtimisel linnaku põhipääslat ja majutusala ning delegatsioon tutvus jalaväerühma ülesannete ja elamistingimustega. 

Visiit päädis kaitseväe juhataja, peaministri ja Eesti kontingendi kokkusaamisega välibaasi puhkealal, kus kindral Terras andis lühikese ülevaate kaitseväe lähitulevikust ja tänas sõdureid tehtud töö eest.

„Meie liitlased Ameerika Ühendriikidest ja Suurbritanniast on alati öelnud, et Eesti sõdurid on professionaalsed ja paindlikud. Neid sõnu kinnitas mulle täna ka Prantsusmaa kindral,“ ütles kindral Terras.

Peaminister Jüri Ratas toonitas oma sõnavõtus koduse toetuse tähtsust ning läkitas tänusõnad peredele ja lähedastele. „Aitäh minu poolt teie lähedastele, kes teile siin missioonil olles toeks on,“ ütles peaminister Ratas.

Mässuoperatsioonil Barkhane osalevate sõdurite külastamisele lisaks kohtusid kaitseväe juhataja ja peaminister reedel Mali pealinnas Bamakos ka ÜRO MINUSMA missioonil ning Euroopa Liidu väljaõppemissioonil teenivate Eesti võitlejatega.

Estpla-26 on Eesti jalaväerühm, mis teenib Malis augusti algusest Prantsusmaa juhitud operatsioonil, mille eesmärk on toetada viie Saheli riigi (Mali, Burkina Faso, Tšaad ja Mauritaania) võitlus islamiäärmuslaste ohjamaks Euroopasuunalist inimkaubandust ja ebaseaduslikku immigratsiooni

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.