Uudised  

Uuendatud: 02.11.2018, kell 10:53

02.11.2018 10:52

Kaitsevägi lõpetas osaluse NATO juhitud Kosovo missioonil KFOR

Kaitsevägi lõpetas osaluse NATO juhitud Kosovo missioonil KFOR Kaitsevägi lõpetas osaluse NATO juhitud Kosovo missioonil KFOR

Sel nädalal toimunud pidulikul rivistusel langetati Pristinas NATO juhitava Kosovo rahutagamismissiooni KFOR peakorteris Eesti lipp, mis sümboliseerib ligi 19 aastat kestnud Eesti missiooniosaluse lõppu. 

„Tänan Eestit selle eest, et olete olnud osa meie pikaajalisest pühendumusest Kosovo parema tuleviku ülesehitamisel,“ ütles NATO juhitud Kosovo rahutagamismissiooni KFOR (Kosovo Force) ülem Itaalia kaitseväe kindralmajor Salvatore Cuoci.

Teisipäeval, 30. oktoobril toimunud rivistusel andis kindralmajor Cuoci Eesti lipu üle viimasena missioonil osalenud kaitseväelasele veebel Andres Boklanile ning tänas kokku ligi 780 missioonil osalenud eestlast tuues oma kõnes esile nende professionaalsuse ja sõdurioskused. Veebel Boklan kinkis missiooni ülemale meenetahvli, kuhu olid kantud kõik Eesti osalusega üksuste nimed.

„Kosovo missioon oli esimene Eesti kaitseväe osalus NATO missioonidel, mis toetas meie liitumispüüdlusi alliansiga. See näitas meie tõsiseltvõetavust ja valmisolekut ühistesse operatsioonidesse panustada. Ja mul on hea meel et võime selle missiooni enda jaoks edukalt lõppenuks lugeda,“ ütles kaitseväe juhataja kindral Riho Terras. Ta lisas, et Eesti jätkab panustamist teistesse NATO ja ÜRO missioonidesse.

Eesti osales NATO juhitud KFORi missioonil 1999. aasta novembrist, mil alustas teenistust esimene 10-liikmeline üksus Estpatrol-1. Eesti üksused Estpatrol-1 kuni Estpatrol-14 teenisid Itaalia kontingendi koosseisus 2006. aasta detsembrini. Balti vaatlusüksused Baltsqn-7, Baltsqn-10 ja Baltsqn-13 teenisid Taani kontingendi koosseisus märtsist 2003 kuni augustini 2006. Kaitseliit osales missioonil vaatlusüksustega Estrif-1 kuni Estrif-6 veebruarist 2007 kuni veebruarini 2010. Viimastel aastatel on Eesti KFOR missiooni panustatud kahe kaitseväelasega – staabiohvitseri ja staabiallohvitseriga.

KFORi ülesanne on toetada turvalise elukeskkonna ja avaliku korra tagamist, rahumeelse ja mitmerahvuslise Kosovo stabiilset ning demokraatliku arengut ja Kosovo julgeolekujõudude suutlikust. Lisaks toetab ja koordineerib KFOR Kosovos viibivaid rahvusvahelise humanitaarabi ja tsiviilorganisatsioone.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59055

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.