Uudised  

Uuendatud: 02.11.2018, kell 14:27

02.11.2018 14:26

Staabi- ja sidepataljon tähistas aastapäeva piduliku jalutuskäiguga

Staabi- ja sidepataljon tähistas aastapäeva piduliku jalutuskäiguga Staabi- ja sidepataljon tähistas aastapäeva piduliku jalutuskäiguga

Täna tähistas küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljon väeosa aastapäeva piduliku jalutuskäiguga Tallinna 21. kooli juurde, et mälestada Teises maailmasõjas langenud sideväelasi. 

Hommikul kell kümme rivistusid staabi- ja sidepataljoni riviplatsil Filtri teel pataljoni kaitseväelased, kaitseväe orkester ning Tallinna 21. kooli õpilased. Pidulikul jalutuskäigul osalejad liikusid Tallinna 21. kooli juurde, et asetada pärjad 1940. aastal peetud Raua tänava lahingu mälestuseks. Kooli juures pidas kõne staabi- ja sidepataljoni ülem ja kaplan ning esines kooli laulukoor.

„Tänasel päeval, vaadates tagasi minevikku, on kaitsevägi, sealhulgas staabi- ja sidepataljoni sõjapidamine kandunud üha enam küberkeskkonda või sellest sõltuvaks. See on aga evolutsioonilane protsess, täpselt samuti on pataljoni nimi ja struktuur olnud pidavas muutumises, selleks et lõigata kasu ning astuda ühtset sammu tehnikamaailma parimate praktikatega. Selle all ma mõtlen algus aastatel sidekoerte ja postituvide vajaduse ära langemist seoses tehnika arenguga ning mikroprotsessorite järjest kasvava võimsuse ja mõõtmete vähenemisega,“  ütles küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljoni ülem kolonelleitnant Priit Averkin oma kõnes.

1940. aasta juunipöörde ajal puhkes Raua tänava koolimajas paiknenud sideväelaste ja neilt relvi konfiskeerima tulnud punaarmeelaste vahel lahing, milles langes kaks Eesti sõdurit. Sideväelaste ja riigipöörajate vahel peetud tulevahetus oli ainuke Eesti kaitseväe peetud lahing Teises maailmasõjas.

Staabi- ja sidepataljon loodi 21. novembril 1918 ning taasloodi 29. oktoobril 1993. Traditsiooniliselt tähistab pataljon oma taasloomise aastapäeva jalutuskäiguga Tallinna 21. kooli juurde ning loomise aastapäeva erinevate üritustega novembri lõpupoole.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59057

Video: https://www.youtube.com/watch?v=ab8IQ1-kySY

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.