Uudised  

Uuendatud: 02.11.2018, kell 15:23

02.11.2018 15:22

Šveitsi kaitseväe juhataja külastas Eestit

Šveitsi kaitseväe juhataja külastas Eestit Šveitsi kaitseväe juhataja külastas Eestit

Täna lõpetas oma kahepäevase visiidi Šveitsi kaitseväe juhataja kindralleitnant Philippe Rebord, kes tutvus ka lisaõppekogunemise Okas käiguga.

Šveitsi kaitseväe juhataja kohtus oma Eesti ametivenna kindral Riho Terrasega ja sai ülevaate piirkonna julgeolekuolukorrast ning kaitseväe arengutest. Koos inspekteeriti ka lisaõppekogunemisel Okas kutsutud reservväelaste formeerimist Ämari lennubaasis.

Šveitsi kaitseväe juhataja ütles, et Eesti kaitseväe mobilisatsioonisüsteemiga tutvumine ning selle võrdlemine Šveitsi süsteemiga oli üheks tema visiidi peateemaks. „Meil on väga sarnane süsteem – ka Šveitsi armee on reservarmee. Eile külastasime Ämari baasi, kus nägime reservväelaste tulekut ning nendest sõdurite tegemist. Teie reservväelaste motivatsioon avaldas mulle muljet,“ ütles kindralleitnant Rebord.

Samuti kohtus kindralleitnant Rebord kaitseministeeriumi kantsleri Kristjan Prikkiga, et saada ülevaade Eesti riigikaitse planeerimisest ning 10 aasta arengukavast. Lisaks arutati kaitsekoostöö küsimusi ning räägiti Šveitsi koostööst NATO ja Euroopa Liiduga.

Täna külastas Šveitsi kaitseväe juhataja NATO küberkaitse kompetentsikeskust ning tutvus 1. jalaväebrigaadiga ning Tapa linnakuga. Samuti asetas kindralleitnant Rebord kaitseväe juhataja mälestuspärja kaitseväe kalmistule.

Nii nagu Eestiski põhineb Šveitsi riigikaitse ajateenistuses väljaõpetataval reservväel, mis vajadusel kokku kutsutakse.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59050

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.