Uudised  

Uuendatud: 06.11.2018, kell 11:15

02.11.2018 15:59

Saksa õhuväe ülem külastas Ämari lennubaasi

Saksa õhuväe ülem külastas Ämari lennubaasi Saksa õhuväe ülem külastas Ämari lennubaasi

Eile külastas Saksa õhuväe ülem kindralleitnant Ingo Gerhartz Ämari lennubaasi, et tutvuda baasiga ning kohtuda sealsete õhuturbe missioonil teenivate saksa õhuväelastega.

Kindralleitnant Ingo Gerhartz ütles, et talle avaldas muljet Ämaris teenivate sakslaste kõrge motiveeritus ning võimekus. „Oma kohaloleku ning õhuturbesse panustamisega näitame ja tõestame NATO ühtsust ning liitlaste kindlustatust,“ ütles kindralleitnant Gerhartz.

Kohtumisel osalenud Eesti õhuväe ülem kolonel Riivo Valge ütles, et sakslaste panus Balti riikide julgeolekusse on väga tähtsal kohal. „Saksamaa on aastakümneid olnud üks meie usaldusväärsemaid liitlasi ning Balti õhuturbe missioon on selle käegakatsutav tulem,“ lisas kolonel Valge.

Eestisse selle aasta augustis neljandat korda õhuturbemissioonile saabunud saksa lennusalga kodubaasiks on Neuburg Baierimaal ning Eestis paikneb rotatsiooni ajal pea 160 saksa õhuväelast. Õhuturvet tagatakse viie hävituslennukiga Eurofighter. Jaanuari algul annab praegune saksa kontingent vahetuse üle järgmisele saksa lennusalgale. See on teine kord, kui üksuse vahetab välja sama riigi lennugrupp.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.