Uudised  

Uuendatud: 16.11.2018, kell 13:48

16.11.2018 13:47

Järgmine Mali missiooniüksus harjutas linnalahinguoskusi

Järgmine Mali missiooniüksus harjutas linnalahinguoskusi Järgmine Mali missiooniüksus harjutas linnalahinguoskusi

Sel nädalal harjutas järgmisena Mali operatsioonile suunduv üksus Estpla-30 oskust tegutseda hoonestatud alal. Suur rõhk pandi nädalase väljaõppe ajal ka missioonispetsiifilise laskeoskuse arendamisele.

„Kuna Estpla-30 koosneb erinevate Scoutspataljoni üksuste sõduritest, on väga oluline meeste taseme ühtlustamine, õpikogemuste tuvastamine ning üksusesisene kokku harjutamine,“ ütles harjutuse läbiviija leitnant Marek Vainumäe, kes kiitis meeste motiveeritust ning tahtmist tegutseda meeskonnana.

Taktika- ja laskelaagri eesmärk oli ühtlustada Malisse siirduva üksuse hoonestatud alal võitlemise taset ning harjutada ning kinnistada koostegutsemise oskust operatsioonipiirkonnale võimalikult sarnastes tingimustes.

Estpla-30 jalaväebaasõpe lõpeb järgmise nädalal välismissiooni eripärasid arvestava laskelaagriga, kus üksus harjutab ning kinnistab õpitut jao- ja rühmataseme lahinglaskmistega.

Missioonieelne väljaõpe koosneb kahest põhiosast. Esimene keskendub jalaväe baasõppele, mille lõppfaasi kuulub hoonestatud alal võitlemise harjutus. Sellele järgneb operatsioonipiirkonna spetsiifikat ning ettetulevaid ülesandeid arvestav väljaõpe.

Malis Nigeri jõe äärses Gao linnas paikneva Eesti kontingendi peamine tegutsemisala on just linnakeskkond. Eestlaste ülesanneteks Malis on väekaitse ning ühised patrullid Prantsuse kaitseväe üksustega, kelle baasis ning koosseisus Eesti kontingent tegutseb.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59079
Video: https://www.youtube.com/watch?v=5njzg0zylNg

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.