Uudised  

Uuendatud: 27.11.2018, kell 15:36

27.11.2018 15:34

Malis alustab teenistust uus üksus

Malis alustab teenistust uus üksus Malis alustab teenistust uus üksus

Eile keskpäeval saabus Gao sõjaväebaasi jalaväerühm Estpla-28, mis vahetab välja seni Malis mässutõrjeoperatsioonil Barkhane teeninud rühma.

Prantsusmaa jalaväepataljoni lahingugrupi ülem kolonel Francois-Xavier Elias tervitas uut üksust ja tunnustas Estpla-26 tehtud töö eest andes rühmaülemale üle tänukirja.

„Rühm näitas kõikide nendele pandud ülesannete täitmisel üles professionaalsust ja oli jalaväepataljoni lahingugrupi hinnatud ning usaldusväärne allüksus,“ ütles kolonel Elias rivistusel.

Estpla-28 teenistus Malis algab sisse-elamisperioodiga, mille jooksul prantslased ja Estpla-26 tutvustavad saabujatele kohalikku eluolu, Gao sõjaväebaasi ja baasi püsitoiminguid. Ülevaate saamisele järgneb üksuste praktiline koostöö, mille käigus kaks Eesti rühma täidavad ülesandeid üheskoos: näiteks on selle nädala lõppu planeeritud ühine pääslate mehitamine Gao sõjaväebaasis.

Järkjärguline vastutuse üleandmine päädib varustuse hooldamise ja üleandmisega, misjärel Estpla-26 alustab ettevalmistustega, et Eestisse naasta.

Prantsusmaa mässutõrjeoperatsioon Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja anda seeläbi panus Euroopa-suunalise ebaseadusliku immigratsiooni ja inimkaubanduse tõkestamiseks. Lisaks Eestile toetab operatsiooni Suurbritannia transpordihelikopteritega ja Hispaania õhuväekomponendiga.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.