Uudised  

Uuendatud: 27.11.2018, kell 17:13

27.11.2018 17:11

Vene relvastuskontrollikeskuse delegatsioon külastab kaitseväe üksusi

Vene relvastuskontrollikeskuse delegatsioon külastab kaitseväe üksusi Vene relvastuskontrollikeskuse delegatsioon külastab kaitseväe üksusi

Venemaa Föderatsiooni relvastuskontrollikeskuse delegatsioon külastab esmaspäevast neljapäevani Eestit, et Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) Viini dokumendi täitmise raames inspekteerida kaitseväe üksusi.

Relvastuskontrolli läbiviimise eesmärgiks on usalduse ja julgeoleku kindlustamine OSCE liikmesriikide vahel.

Vene relvastuskontrollikeskuse delegatsioon külastab kaitseväe keskpolügooni, 1. jalaväebrigaadi ning 2. jalaväebrigaadi. Aruanne hindamisvisiidi tulemustest edastatakse kõigile OSCE liikmesmaadele.

Eesti kaitseväe relvastuskontrolli inspektorid on eelnevatel aastatel inspekteerinud Valgevene relvajõude ning osalenud vaatlejatena õppusel Zapad, samuti on eestlased osa võtnud teiste NATO riikide juhitud inspektsioonidest.

Viini dokumendi raames võimaldavad Euroopa julgeoleku ja koostööorganisatsiooni liikmesriigid üksteisele ülevaate oma relvastusest ja isikkoosseisust ning lubavad tutvuda väeosade ja baasidega, samuti teavitavad kindlaksmääratud korras sõjalistest õppustest, kus osaleb teatud arv lahingutehnikat või sõjaväelasi. Euroopa julgeoleku ja koostööorganisatsiooni (OSCE) kuulub 57 riiki Euroopast, Kesk-Aasiast ja Põhja-Ameerikast.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59115

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.