Uudised  

Uuendatud: 29.11.2018, kell 11:01

29.11.2018 10:59

Kaitseväe orkester tähistas Eesti sõjaväemuusika 100. aastapäeva

Kaitseväe orkester tähistas Eesti sõjaväemuusika 100. aastapäeva Kaitseväe orkester tähistas Eesti sõjaväemuusika 100. aastapäeva

Eile õhtul andis kaitseväe orkester Estonia kontserdisaalis Eesti sõjaväemuusika 100. sünniaastapäevale pühendatud kontserdi. 

„Kuigi sõjatööstus on välja mõelnud ja sõjaväe kasutusse andnud järjest võimsamad ja efektiivsemad relvad, ei saa miski asendada sõjaväemuusika osatähtsust sõduri moraali ja ühtekuuluvustunde loomisel,“ ütles orkestri ülem kolonelleitnant Peeter Saan. „Ehk ajaloolase Hannes Walteri surematute sõnadega öeldes, on kaitsevägi ilma relvadeta jõuetu, sõjaväemuusikata hingetu,“ lisas ta.

Kontserdil esitati läbilõige sõjaväemuusikast läbi selliste heliloojate loomingu nagu Rasmus Puur, Eduard Tamm, Heino Eller, Eino Tamberg, Rein Rannap ja Urmas Sisask ning luuletaja Jaan Lõo. Orkestrit juhatas peadirigendina kolonelleitnant Saan. Koos orkestriga astusid üles solistid Annaliisa Pillak ja Mait Malmsten ning kuuest segakoorist selleks projektiks kokku saanud pea 200 lauljaga oratooriumikoor.

24. novembril 1918 moodustati 1. jalaväepolgu juures esimene orkester ja ametisse määrati esimene kaitseväe kapellmeister Georg Reder. Juba mõni kuu hiljem viidi orkester Sõjaministeeriumi alluvusse ja nimetati ümber Sõjaministeeriumi orkestriks. Georg Rederist sai selle orkestri juht ja kõigi sõjaväe muusikakooride (orkestrite) inspektor. Tänane kaitseväe orkester on 1918. aastal moodustatud orkestri õigusjärglane.

Kaitseväe orkestri ülesandeks on kindlustada muusikaga kõik riiklikud ja sõjaväelised tseremooniad. Orkestri repertuaaris on nii vigurmarssimisprogramm kui ka mitmed kontsertprogrammid süva- ja kergemast muusikast. Lisaks 40 professionaalsele sõjaväemuusikule mängivad orkestris ka muusikalise ettevalmistuse saanud ajateenijad.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59121

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.