Uudised  

Uuendatud: 29.11.2018, kell 16:52

29.11.2018 16:52

1. jalaväebrigaadi jaanuarikutse sõdurid läbisid ajateenistuse

Brigaadiülem kolonel Vahur Karus saatis täna pidulikult reservi jaanuaris teenistust alustanud 1. jalaväebrigaadi ajateenijad.

„Tänasest algab teie sõdurikarjääri tähtsaim etapp – reservteenistus. Olen uhke igaühe üle teist ning ootan juba taaskohtumisi reservõppekogunemistel,“ ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus.

Reservi arvatud sõdurid alustasid teenistust Kalevi jalaväepataljonis, kus nad läbisid nii sõduri baas väljaõppe kui ka nooremallohvitseride kursuse. Jaanuarikutsega tuli 1. jalaväebrigaadi teenistusse ligi 140 ajateenijat, kellest koolitati peamiselt jaoülemaid ja instruktoreid järgmiste kutsete ajateenijatele.

Viru jalaväepataljonis teeninud ning pataljoniülema tänumündiga tunnustatud kapral Sander Sootna sõnul meeldis talle kaaslastest ajateenijate õpetamise ja juhtimise juures enim enda kasulikuna tundmine.

„Kuna olen loomult tagasihoidlik, siis alguses oli küll hirm, et kas saan hakkama, kuid mida aeg edasi seda enesekindlamana ma ennast tundsin ning lõpuks tuli päris hästi välja,“ ütles kapral Sootna.

Kaitseväe ajateenistusse kutsutakse aastas kolmel korral: jaanuaris ja juulis alustavad 11-kuulist teenistust eelkutsega saabunud tulevaste reservüksuste nooremallohvitserid ja autojuhid ning oktoobris kutsutakse kaheksaks kuuks teenistusse reservüksuste reakoosseis.

Põhikutse ajateenijad läbivad esimese seitsme nädala jooksul sõdurioskuste baaskursuse ning alustavad seejärel erialase väljaõppega, eelkutse ajateenijad läbivad lisaks baaskursusele vastavalt ametikohale kas autojuhi eriala või nooremallohvitseride kursuse.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59123

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.