Uudised  

Uuendatud: 05.12.2018, kell 16:42

05.12.2018 16:41

Kuperjanovlased tabavad vastast nii valges kui pimedas

Kuperjanovlased tabavad vastast nii valges kui pimedas Kuperjanovlased tabavad vastast nii valges kui pimedas

Kuperjanovi jalaväepataljoni sõdurid lasevad sel nädalal Sirgala harjutusväljal toimuvatel lahinglaskmistel sihtmärke nii valgel kui pimedal ajal.

Jalaväe nooremallohvitseride erialakursuse raames toimuvatel lahinglaskmistel osaleb ligi 70 sõdurit. Põhiülesandena peavad võitlejad sooritama jao frontaalrünnaku nii valges kui pimedas. Lisaks käsitulirelvadele kasutatakse kuulipildujaid MG-3 ning tankitõrjegranaadiheitjaid Carl Gustav.

„On hea meel näha, et eelnevatel kursustel läbitud teemad on hästi omandatud ning sõdurid kasutavad neid teadmisi ka praktikas. Mõned detailid vajavad veel lihvimist, kuid sellega tegeleme juba teenistuse järgmises etapis – allüksusekursusel ,“ ütles laskmiste läbiviija leitnant Mait Rembel.

Jao frontaalrünnakule lisaks treenivad sõdurid lasketäpsust üksikute sihtmärkide tabamisel kuulipildujast ning tankitõrjegranaadiheitjast ja läbivad patrulliõppe. Sirgalast naasevad kuperjanovlased tagasi Taara linnakusse homme.

2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid. Pataljonis saavad väljaõppe nii jalaväe-, miinipilduja- kui erinevatel lahingutoetuserialadel teenivad sõdurid.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59130

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.