Uudised  

Uuendatud: 14.12.2018, kell 11:33

14.12.2018 10:00

Mereväelased saatsid reservi 25 aastat teeninud kolleegi

Mereväelased saatsid reservi 25 aastat teeninud kolleegi Mereväelased saatsid reservi 25 aastat teeninud kolleegi

Eile saatsid mereväelased pidulikult reservteenistusse vanemveebel Timur Grigorjevi, kes oli staažikaima teenistujana väeliigis töötanud üle 25 aasta mereväe taasloomisest saadik.

„Teenistusse tulles alustas merevägi päris algusest – mäletan aega, mil Eesti võttis 1994. aastal Miinisadama üle, heisates territooriumil Eesti vabariigi lipu. Tänaseks on väeliik väga suure hüppe edasi teinud. Vahepeal on teenistujate hulgas muutunud juba kaks põlvkonda. Soovin edu ja jaksu kõigile mereväelastele,“ ütles vanemveebel Timur Grigorjev, kes oli taasloodud mereväe esimeste ajateenijate hulgas.

Vanemveebel Timur Grigorjev alustas ajateenistuses 1994. aasta 30. märtsil. Seejärel astus ta tegevteenistusse tollases Miinilaevade Divisjonis, alustades sõjalaeva EML Grif relvastussektsioonis. Ta on teeninud ka mereväealustel EML Ahti, EML Sulev, EML Ristna ning EML Admiral Pitka. Samuti on ta täitnud mereväebaasis erinevaid ülesandeid logistika valdkonnas.

„Aitäh nende aastate eest ja soovime sulle kõike kõige paremat, mida iganes sa edaspidiselt ette võtad. Pea meid hea sõnaga meeles; täpselt nii, nagu meiegi sind peame,“ ütles mereväe ülem mereväekapten Jüri Saska tseremoonial.

Vanemveebel Grigorjevi on autasustatud väeliigi teenetemärkidega „Mereväe Rist“ ning „Usk ja tahe“ III klassi teenetemärgiga „Raudankur“. Samuti on ta teeninud mereväebaasi teenetemärgi.

Ühena kolmest kaitseväe väeliigist on mereväe peamine eesmärk kaitsta Eesti territoriaalset terviklikkust ning riiklikke huvisid merel. Väeliigi peamine tegevusvaldkond on miinitõrje merel ning mereolukorrateadlikkuse tagamine.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59148

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.