Uudised  

Uuendatud: 17.12.2018, kell 10:00

14.12.2018 18:30

Malis teeninud kaitseväelased jõudsid koju

Malis teeninud kaitseväelased jõudsid koju Malis teeninud kaitseväelased jõudsid koju

Pärast nelja kuud välisoperatsioonil Malis saabusid täna õhtul tagasi koju Eesti jalaväerühma Estpla-26 ja üksuse toetuselemendi liikmed.

Eesti kontingendi ülema major Kristjan Karisti sõnul jätsid Estpla-26 sõdurid liitlastele hea mulje ja käitusid missioonil professionaalselt. „C-jalaväekompanii ülemana on mul hea meel, et saime siin oma oskusi näidata. Veel enam olen uhke oma meeste üle, et hoidsime alal Eesti kaitseväe professionaalset kuvandit,“ ütles major Karist.

Estpla-26 teenistus Malis mässutõrjeoperatsioonil Barkhane algas augustis, mil üksus asus Prantsusmaa võõrleegioni 2.langevarjurite rügemendi alluvuses täitma Gao sõjaväebaasi väekaitseülesandeid. Estpla-26 panuseks enda neljakuulise rotatsiooni jooksul jäi 18 patrulli Gao linnas, 29 korda baasi pääslaid ja valveposte mehitada ning 23 korda kiirreageerimisvalmiduses olla.

Teenistuse käigus avanes võimalus teha koostööd nii võõrleegioni võitlejatega kui ka oktoobris Malisse saabunud Prantsuse-Saksamaa ühendbrigaadiga. Koju saabunud rühmalt võttis vastutuse üle juba novembri lõpus Malisse jõudnud Estpla-28, mis koosneb samuti enamjaolt Scoutspataljoni C-jalaväekompanii sõduritest.

Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitud operatsiooni Saheli regioonis, mille eesmärk on toetada viie riigi (Mali, Mauritaania, Burkina Faso, Nigeri ja Tšaadi) valitsuse võitlust Euroopasuunalise ebaseadusliku immigratsiooni, inimkaubandusega ning takistada islamiäärmuslaste tegevust regioonis. Lisaks eestlastele panustab operatsiooni ka Suurbritannia ja Hispaania.

Fotod Malis lennukile minekust: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59154

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.