Uudised  

Uuendatud: 18.12.2018, kell 16:06

18.12.2018 16:05

Gao sõjaväebaasi külastanud Prantsuse kindral tänas Eesti sõdureid

Gao sõjaväebaasi külastanud Prantsuse kindral tänas Eesti sõdureid Gao sõjaväebaasi külastanud Prantsuse kindral tänas Eesti sõdureid

Täna külastas Malis Eesti jalaväerühma teenistuskohaks olevat Gao sõjaväebaasi Prantsuse armee staabiülem armeekindral Jean-Pierre Bosser, kes tänas operatsioonil Barkhane teenivaid sõdureid ning tõi eraldi välja eestlaste panuse.

Armeekindral Jean-Pierre Bosser, kes on oma jõulude eelsel kahepäevasel külaskäigul Gaos, toonitas   rivistusel  operatsiooni olulisust Saheli piirkonna julgeoleku tagamisel ning tänas kõiki missioonil osalevaid sõdureid. Kindral tõi välja, et võrreldes tema eelmise külastusega on operatsioonile lisandunud kaks uut riiki, Eesti ja Suurbritannia. Pärast rivistuse lõppu palus kindral Prantsusmaa liitlastel Eestist, Suurbritanniast ja Malist rivvi jääda, et neid personaalselt tänada.

Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitav mässutõrjeoperatsioon Saheli piirkonnas mille eesmärgiks on toetada piirkonna viie riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ning seeläbi tõkestada ka Euroopasuunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ja inimkaubandust.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.