Uudised  

Uuendatud: 19.12.2018, kell 13:50

19.12.2018 13:22

Saksamaa õhuväe ülem külastas Ämari lennubaasi

Saksamaa õhuväe ülem külastas Ämari lennubaasi Saksamaa õhuväe ülem külastas Ämari lennubaasi

Sel nädalal külastas Ämari lennubaasi Saksamaa Liitvabariigi õhuväe ülem kindralleitnant Ingo Gerhartz, kes tutvus lennubaasi taristu ning Balti õhuturbemissiooniga ja kohtus Eestis teenivate Saksa õhuväelastega.

„Mul on hea meel tõdeda, et sakslaste teenistus- ja olmetingimused Ämari lennubaasis on väga head,“ sõnas kindralleitnant Gerhartz ning soovis nii Ämaris paiknevatele sakslastele kui ka Eesti õhuväelastele rahulikku jõuluaega.

Lennubaasi ülem kolonelleitnant Ülar Lõhmuse sõnul on liitlased siinsete tingimustega alati rahule jäänud. „Saksamaa on meie usaldusväärne partner ning meie jaoks on oluline, et nende sõdurid siin ennast hästi tunneksid,“ ütles kolonelleitnant Lõhmus.

Eile alanud kahepäevasel visiidil saatsid kindralit Bundestagi liige Dr. Reinhard Brandl ja Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis Christoph Eichhorn.

Eestisse selle aasta augustis viiendat korda õhuturbemissioonile saabunud Saksa lennusalga kodubaasiks on Neuburg Baierimaal. Õhuturvet tagatakse hävitajatega Eurofighter, Eestis paikneb rotatsiooni ajal pea 160 Saksa õhuväelast. Jaanuaris annab praegune õhuturbe kontingent vahetuse üle järgmisele Saksa lennusalgale.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.