Uudised  

Uuendatud: 19.12.2018, kell 14:12

19.12.2018 14:10

Peastaabi ülem pälvis Ühendkuningriigi maaväe ülema tunnustuse

Peastaabi ülem pälvis Ühendkuningriigi maaväe ülema tunnustuse Peastaabi ülem pälvis Ühendkuningriigi maaväe ülema tunnustuse

Eestis paikneva liitlaste kontingendi ülem kolonel Giles Harris andis täna kaitseväe peastaabi ülemale kolonel Veiko-Vello Palmile üle Ühendkuningriigi maaväe ülema tänukirja tema panuse eest liitlaste lahingugrupi 1. jalaväebrigaadi integreerimisel ja toetamisel brigaadiülemana.

„Kolonel Palm juhtis 1. jalaväebrigaadi, kui otsustati lahingugruppide paigutamine NATO idatiivale. Tema panus Eesti lahingugrupi eduka alguse juures on olnud hindamatu ning tema kindlakäeline juhtimine ja professionaalsus silmapaistvad. Meid on Eestis väga hästi vastu võetud ning siin saadud kogemused muudavad meid paremateks sõduriteks. Just nende ja veel paljude teiste põhjuste eest sooviski Suurbritannia maavägi kolonel Palmi panust tunnustada,“ ütles tänukirja üle andnud kolonel Harris.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa, Taani ja Belgia. Lisaks teenib eelpaigutatud liitlaste staabis ka Islandi esindaja.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.