Uudised  

Uuendatud: 21.12.2018, kell 17:12

21.12.2018 17:11

Scoutspataljon sai 100. aastaseks

Scoutspataljon sai 100. aastaseks Scoutspataljon sai 100. aastaseks

Scoutspataljon tähistas täna Tapal piduliku rivistusega väeosa 100. sünnipäeva.

„Vabadussõjas omandas Scoutspataljon väga kiiresti ründepataljoni kuulsuse ning tegi tihedat koostööd liitlastega, kes meid sõjas aitasid. Kui sõda sai läbi panustasime ajateenistuse läbiviimisesse ja reservväelaste koolitamisse,“ meenutas äsja välisoperatsioonilt naasnud Scoutspataljoni ülem kolonelleitnant Tarmo Kundla ning tõi välja, et väga palju 100 aasta tagused ülesanded tänapäevastest ei erinegi. „Kõik teavad meid kui pataljoni, mida saab usaldada, me teeme välismissioonidel käies koostööd Eesti liitlastega ning taas üle pika aja on meie koosseisus ajateenistust läbivad sõdurid.“

Juubeliaasta jooksul on Scoutspataljoni kaks kompaniid saanud mehhaniseeritud jalaväekompaniiks. Esimesel poolaastal läbis lahingumasinate CV9035 opereerimise väljaõppe A-kompanii ning tänaseks on ka B-kompanii täielikult lahingumasinatele üle läinud. A-kompanii sai oma võimekust näidata suurõppusel Siil ning B-kompanii tuleristseteks oli sügisel Lätis toimunud õppus Furious Axe.

Scoutspataljon on viimase aasta jooksul alustanud osalemist kahel uuel välisoperatsioonil – Afganistanis ja Mailis. Samal ajal on pataljon terve aasta vältel tegelenud üksuse Paldiskist Tapale kolimisega. Tapal on Scoutspataljoni tarbeks uuenduskuuri saanud kaks kasarmut, kus ümberehituse käigus loodi tingimused, mis võimaldaks elukutselistel sõjameestel ennast teenistuses võimalikult mugavalt tunda. Samuti on Tapal sobivad tingimused pataljoni tehnika hoiustamiseks ja hooldamiseks.

1918. aasta novembris tuli noore mehena Ameerikasse rännanud, seal jõukaks saanud ja Filipiinidel elades skautlikust liikumisest vaimustunud Henry Reissar välja ainulaadse ideega, kui pöördus Eesti sõjaministeeriumi poole ettepanekuga, et ta loob omal kulul väeosa Eesti Vabariigi kaitseks. Formeerimiskohaks valis noore mehena Ameerikasse rännanud ja seal skautliku liikumisega tutvunud Reissar talle tuttava Viljandi, kuhu grupp ohvitsere tema eestvedamisel koos algse relvastusega 19. detsembril saabus. Juba järgmisel päeval võisid viljandlased lugeda kuulutustulpadelt üleskutset astuda põneva nimega väeossa „Scouts”, pataljon asutati 21. detsembril 1918.

 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=SzbbhNzEG20

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59164

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.