Uudised  

Uuendatud: 04.01.2019, kell 11:43

04.01.2019 11:42

Sel nädalal alustas väljaõpet ligi 400 uut sõdurit

Sel nädalal alustas väljaõpet ligi 400 uut sõdurit Sel nädalal alustas väljaõpet ligi 400 uut sõdurit

Eile alustas erinevates kaitseväe väeosades oma 11-kuulist väljaõpet ligi nelisada sõdurit, kellest enamus saavad nooremallohvitserideks või autojuhtideks.

„Eile ma nägin noori Eesti kodanikke, kes kõik olid väga erinevad nii väljanägemiselt kui ka käitumiselt. Täna ma näen juba sõdureid, paari nädala jooksul saavad nad üksuseks, kes esimese baaskursuse lõpuks õpib ära, et koos tegutsedes jõuab kaugemale. Ma soovin sõduritele kasutada ees olevat teenistust nii enda arendamiseks kui ka kodumaa kaitse tugevdamiseks, selleks aga tuleb olla aktiivne, initsiatiivikas ning uudishimulik,“ ütles Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Arno Kruusmann.

Suurem osa sõduritest alustasid oma teenistust 1. jalaväebrigaadis, Vahipataljonis ja mereväes. Osa ajateenijatest saavad väljaõpet Kuperjanovi jalaväepataljonis ja logistikapataljonis.

Väljaõpet alustavad sõdurid läbivad sõdurioskuste baaskursuse ning seejärel nooremallohvitseride kursuse või autojuhi erialakursuse. Pärast nooremallohvitseri kursuse lõpetamist asuvad jaanuarikutse ajateenijad õpetama juulis ja oktoobris teenistusse saabujaid.

Kokku kutsub kaitseressursside amet ajateenistusse kolmel korral aastas: jaanuaris ja juulis, kui üheteistkümnekuulise ajateenistuse käigus õpetatakse välja reservüksuste juhtivkoosseis ja autojuhid ning oktoobris, kui kaheksaks kuuks kutsutakse ajateenistusse tulevaste reservüksuste rivikoosseis.

Fotod (jaanuarikutse saabumine)

Viru jalaväepataljon: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59180

Logistikapataljon: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59177

Sõjaväepolitsei Vahipataljon ja Merevägi: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59173

Kuperjanovi jalaväepataljon: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59174

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.