Uudised  

Uuendatud: 25.01.2019, kell 14:32

25.01.2019 14:23

1. jalaväebrigaad valmistus koos liitlaste ja Kaitseliiduga õppuseks Kevadtorm

Täna lõppes Tapal kaks nädalat kestnud planeerimisõppus Furious Breeze, millega 1. jalaväebrigaad harjutas taktikaliste olukordade lahendamist, staabitöö protseduure ning hindas pataljoni staapide taset ja valmidust.

Õppust juhtis 1. jalaväebrigaadi staap ning sellest võtsid osa kõik brigaadi allüksuste staabid. Lisaks olid õppusele kaasatud Kaitseliidu Põhja maakaitseringkonna staap, 2. jalaväebrigaadi 23. jalaväepataljoni staap ning Kaitseväe ühendatud õppeasutuste õppejõud ja õppurid.

„Ma olen selle nädala jooksul näinud brigaadi, maakaitse ja KVÜÕA kaitseväelaste poolt palju initsiatiivi, positiivset suhtumist ning tahet õppida ja olla natuke parem kui enne õppuseid,“ ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus.

Kokku võttis õppusest Furious Breeze osa üle 200 kaitseväelase, kaitseliitlase, liitlassõduri ning reservväelase. Viimaseid oli seekordsele planeerimisõppusele kutsutud tavapärasest rohkem.

„On väga hea, et reservväelased saavad staabi- ja planeerimisõppustel osaleda, see annab võimaluse hoida ennast teemadega kursis ning jätkuvalt oma pädevuses pataljonile kasulik olla,“ ütles suurtükiväepataljoni reservväelane staabiveebel Jüri Vissarionov, kes on viimase seitsme aasta jooksul elanud Soomes ning iga-aastaselt leidnud võimaluse reservväelase kohustusi täita.

Õppusel harjutasid kaitseväelased 1. jalaväebrigaadi manöövrite planeerimist tingliku vastase sissetungi korral Kirde-Eestisse. Maastikul saavad plaanid tuleproovi aprilli lõpus algaval õppusel Kevadtorm 2019, mis sel aastal toimub peamiselt Ida-Virumaa aladel.

Tänane 1. jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, kuhu kuulub enamik ajateenistuse jooksul väljaõpetatavatest üksustest. Brigaadi koosseisu kuulub elukutselistest kaitseväelastest koosnev kiirreageerimisvõimega Scoutspataljon ning ajateenijate ja reservväelaste baasil komplekteeritavad Kalevi ja Viru jalaväepataljonid, tagalapataljon, pioneeripataljon, õhutõrjepataljon, suurtükiväepataljon, staabi-ja sidekompanii, tankitõrjekompanii, luurekompanii, liitlaste Ühendkuningriigi ja Belgia kaitseväelastest koosnev lahingugrupp ning Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna lahingugrupp.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.