Uudised  

Uuendatud: 31.01.2019, kell 16:30

31.01.2019 16:29

Scoutspataljoni ajateenijad alustasid lahingumasina meeskonnaõppega

Scoutspataljoni ajateenijad alustasid lahingumasina meeskonnaõppega Scoutspataljoni ajateenijad alustasid lahingumasina meeskonnaõppega

Sel nädalal alustasid Tapal Scoutspataljonis ajateenistust läbivad sõdurid lahingumasina CV9035 jalastuva koosseisu väljaõppega.

„Ootame oma ajateenistust läbivatelt sõduritelt sama palju, kui kõigilt teistelt Scoutspataljoni sõduritelt ning hetkel on väljaõppel suurimaks väljakutseks ilmastik. Suurtes hangedes kiirelt liikumine on keeruline ning raskendab sõduritel vajalike drillide omandamist õigel kiirusel,“ ütles A-kompaniis sõdureid juhendav nooremleitnant Kaarel Tasa.

Esmase väljaõppe jooksul saavad sõdurid ülevaate masinast ning sellest kuidas masina läheduses ja ümbruses liikuda nii, et see kõigile ohutu oleks. Seejärel tutvuvad ajateenijad üksuse paigutusega soomukil, meeskonnaruumi ning seal olevate mehhanismidega, võimalike ettetulevate ohuolukordadega ning harjutavad jalastumisdrille. Ühte soomukimeeskonda kuulub kolm tegevväelasest masinameeskonna liiget ning kuus jalastuva koosseisu sõdurit.

Scoutspataljon on 1. jalaväebrigaadi koosseisus olev professionaalse väljaõppega iseseisvaks lahingutegevuseks võimeline kiirreageerimissuutlikkusega soomusmanööverüksus. Hetkel teenib Scoutspataljoni A-kompaniis 70 ajateenijat, kes alustasid oma väljaõpet juulis ning siirdusid Scoutspataljoni peale sõduri baasoskuste omandamist. Senise väljaõppe jooksul on ajateenijad tegelenud jao- ning rühmakoosseisu kokkuharjutamisega, erialarelvade õppimisega ning füüsilise võimekuse tõstmisega.

Ajateenijatest koosnevatele lahingumasina meeskondadele on tuleprooviks aprilli lõpus algav Kevadtorm, kuid enne seda ootab neid ees järgmisel nädalal algav Talvelaager, kus sõdurid läbivad traditsiooniline talvesõjaõppe, märtsis osalevad ajateenijad jalaväe lahinglaskmistel ning aprillis soomusrühma lahinglaskmistel Lätis.

Scoutspataljon alustas ajateenijate väljaõppega 2017. aasta juulis ning koolitab ajateenijatest reservväelasi, kes on võimelised tegutsema soomukimeeskonna jalastuva koosseisu liikmetena.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.