Uudised  

Uuendatud: 01.02.2019, kell 13:17

01.02.2019 13:09

Eesti kaitseväelased osalevad Põhjadiviisi juhitud staabiõppusel Leedus

Täna algab Leedus NATO Põhjadiviisi (Multinational Division North) juhitav õppus Red Knight, kus osalevad ka Eesti kaitseväelased 1. ja 2. jalaväebrigaadist.

Õppuse eesmärgiks on treenida staape rahvusvahelises keskkonnas lahingutegevuse planeerimises, et see oleks kiire, sujuv ning koordineeritud. Lisaks Eesti kaitseväelastele osalevad õppusel ka Taani, Läti ja Leedu brigaadide liikmed.

„Õppuse Red Knight suurim väärtus on kõrgema staabi olemasolu, kes loob õpikeskkonna oma üksustele. Loodud on kõik tingimused, et saaksime keskenduda vaid reaalsele planeerimistööle, harjutada püsitoiminguid ning testida otsuse vastuvõtmise protsessi,“ ütles 2. jalaväebrigaadi staabiülem kolonelleitnant Tarmo Luhaäär.

Red Knight on osa Põhjadiviisi väljaõppetsüklist, kus vastavalt õppuse stsenaariumile harjutatakse sõjaliste operatsioonide planeerimist ja rakendamist Balti riikides, et tõrjuda fiktiivse Botnia riigi rünnak. Diviisi väljaõppetsükkel jätkub Eesti brigaadide jaoks juunis staabiõppusega Saber Knight, mis toimub samuti Leedus.

Otsus Põhjadiviisi asutamise kohta võeti vastu eelmise aasta juulis toimunud NATO tippkohtumisel Brüsselis. Eesti kaitseväe 1. ja 2. jalaväebrigaad on varasemalt Taani diviisi eestvedamisel toimunud staabiõppustel osalenud juba aastaid.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.