Uudised  

Uuendatud: 06.02.2019, kell 10:15

06.02.2019 10:12

Scoutspataljon harjutab koos liitlastega talvist sõjapidamist

Täna algab kaitseväe keskpolügoonil ja Soodla harjutusväljal 1. jalaväebrigaadi pea kümne päevane talvesõjaõppus, millest võtab osa üle tuhande kaitseväelase.

Õppusel osalejad harjutatavad nii sõjapidamist talvistes tingimustes, varitsust kui meditsiiniülesannete lahendamist.

Kuni 17. veebruarini kestvast õppusest Talvelaager 2018 võtavad osa üle tuhande kaitseväelase Scoutspataljonist, liitlaste lahingugrupist, Ameerika Ühendriikidest ja Kaitseliidust.

Õppuse raames keskendutakse talvisele sõjapidamisele, kus esimese nädala vältel treenivad kaitseväelased oma üksuse siseselt sõjapidamist talvistes tingimustes. Teisel nädalal harjutatavad õppusel osalejad juba kompaniitasemel kätt kaitselahingus ja rünnakus, varitsuses, tõkete ületamises ning meditsiiniülesannete lahendamises Nädalavahetusel liituvad talvelaagriga la ka kaitseliitlased Viru, Jõgeva, Tartu ja Tallinna malevatest.

Õppuse toimumise jooksul on võimalik näha Loobu maanteel Tapa linnakust keskpolügoonile ning tagasi suunduvad kaitseväe ja liitlaste sõidukite kolonne.

Õppusel osalevad tegevväelased ja ajateenijad Scoutspataljonist, NATO lahingugrupis teenivad liitlased Ühendkuningriigist ja Belgiast, merejalaväelased ja Rahvuskaardi liikmed Ameerika Ühendriikidest ning kaitseliitlased Kirde, Põhja ja Lõuna maakaitseringkonna lahingugruppidest.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.