Uudised  

Uuendatud: 07.02.2019, kell 16:06

07.02.2019 15:29

Ämari linnakust saab energiajuhtimissüsteemi pilootprojekt

Ämari linnakust saab energiajuhtimissüsteemi pilootprojekt Ämari linnakust saab energiajuhtimissüsteemi pilootprojekt

Eile allkirjastasid lennubaasi, toetuse väejuhatuse ja õhuseiredivisjoni ülemad koos riigi kaitseinvesteeringute keskuse direktoriga Ämari linnaku jätkusuutlikkuse põhimõtted, mis kannavad eesmärki hoida linnakus rohkem energiat kokku.

Põhimõtete rakendamist Ämari linnakus hakkab järgneva aasta jooksul juhtima riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKIK) tuginedes ISO 50001 standardi põhimõtetel ning teda on sealjuures nõustamas Euroopa kaitseagentuur.

Energiajuhtimissüsteemi rakendamise eesmärk saab olema vähendada Ämari linnaku energiatarbimist (kWh) neli protsenti võrreldes möödunud aasta tarbimisega. Selle käigus keskendutakse süsteemselt kolmele üksteisest sõltuvale aspektile: inimesed, tehnoloogia ja  tarbimisandmete analüüs. Sealjuures pööratakse ka suuremat tähelepanu linnaku suurima energiatarbega hoonetele.

Projekti raames tehakse samuti tihedat koostööd ka Ämari linnaku enda personaliga, et leida parimad võimalused energiakasutuse vähendamiseks. Sealjuures arvesse võttes üksuse töö eripärasid ning tegemata järeleandmisi töökeskkonna arvelt.

Ja kuivõrd tarbitavate kWh vähenemine nõuab tihedat koostööd, siis on lubatud RKIK-i taristu korrashoiu koordinaatori poolt, et 15% säästetud kWh rahalisest vääringust saavad linnaku üksused kasutada oma taristu arendamiseks.

Näiteks läinud aastal lõppenud ja 145 000 eurost investeeringut nõudnud kaitsevägedele spetsialiseerunud energiajuhtimissüsteemi nõustamisprojekt, mis tõi kümnele Euroopa Liidu riigi kaitseväe linnakule kokkuhoidu 400 000 eurot.

„See näitab, et energiatarbe vähenemine ei vaja esmajoones suuri rahasüste, vaid süsteemse lähenemisega on võimalik kokkuhoiuvõimalusi leida märksa tagasihoidlikuma eelarvega,“ ütles RKIK-i taristu korrashoiu koordinaator ning üks Ämari pilootprojekti eestvedajatest Kadi Kai-Kollo. „Tänane jätkusuutlikkuse põhimõtete allkirjastamine näitab juhtkonna toetust. Alati on võimalik säästlikumalt tarbida ja leida võimalusi energia kokkuhoiuks.“

ISO 50001 rahvusvahelise standardi eesmärk on aidata organisatsioonidel seada sisse süsteeme ja protsesse, mis on vajalikud energiatulemuslikkuse parendamiseks, sealhulgas energiatõhususe, energia kasutamise ja  -tarbimise täiustamiseks. Standardi rakendamine võimaldab süstemaatilise energiajuhtimise abil vähendada energiakulusid, kasvuhoonegaaside emissiooni ja muid seonduvaid keskkonnamõjusid.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.