Uudised  

Uuendatud: 08.03.2019, kell 09:27

08.03.2019 09:25

Logistikapataljoni ajateenijad harjutasid Pärnumaal lahingute pidamist

Logistikapataljoni ajateenijad harjutasid Pärnumaal lahingute pidamist Logistikapataljoni ajateenijad harjutasid Pärnumaal lahingute pidamist

Sel nädalal harjutas ligi 80 logistikapataljoni ajateenijat Pärnumaal erinevaid lahingtegevusi alates linnalahingust kuni tankitõrjerelvadest laskmiseni. 

„Ajateenijate jaoks on väga oluline see, et kõike mida me õpime teoorias, saaksime läbi proovida ka praktikas,“ ütles õppusel osalenud logistikapataljoni ajateenija nooremseersant Marek Judanov.

Kikepera harjutusväljal terve nädala kestnud väljaõppelaagris kinnistasid ajateenijad varasemaid teadmisi ning maastikul prooviti läbi kompanii koosseisus paiknemisala rajamine ja rutiinid. Viidi läbi laskeharjutused automaatidest, täpsuspüssidest, kuulipildujatest, tankitõrjerelvadest ja käsitulirelvadest.

Harjutuste oluline osa olid ka näidislõhkamised, kus demonstreeriti tankitõrjemiini ning jalaväe vastaste kaitselaengute paigaldamist, õhkimist ning mõju sihtmärkidele. Lisaks harjutati Liu asulas jao rünnaku drille hoonestatud alal ning hoonete puhastamist vaenulikest võitlejatest.

Logistikapataljon on toetuse väejuhatuse allüksus, mille peamisteks ülesanneteks on väeüksuse rahu- ja sõjaaja allüksuste ettevalmistamine, väeüksuse reservüksuste formeerimise läbiviimine, väeüksuse lahinguvalmiduse tagamine ning kaitseväe üksustele logistilise toetuse osutamine. Logistikapataljon paikneb Ämari lennubaasi territooriumil.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59264
Video: https://www.youtube.com/watch?v=TDMjhSO_850

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.