Uudised  

Uuendatud: 13.03.2019, kell 16:01

13.03.2019 16:00

Malis vahetus Eesti jalaväerühma juhtüksus

Möödunud nädalal jõudis Malis Gao välibaasis lõpule Eesti jalaväerühma Estpla-28 juhtüksuseks oleva Prantsusmaa lahingugrupi vahetus.

Möödunud aasta oktoobrist Malis Gao välibaasis teeninud prantsuse-saksa ühisbrigaadi 1. jalaväerügemendilt võttis vastutuse üle Prantsusmaa merejalaväe 2 jalaväerügement.

Eesti kontingendi ülema kapten Edgar Pau sõnul sujus lahingugruppide vahetus hästi. ’’Meie sõdurid pidid vahetuse perioodil mehitama tavapärasest rohkem poste ja kiirvalmidust, kuid sellest hoolimata mingeid probleeme üksuste väljavahetamine meile ei tekitanud’’, ütles kontingendi ülem kapten Pau.

Prantsuse 2. merejalaväe rügement (2e Régiment d'Infanterie de Marine) on pika ajalooga üksus, mis loodi juba 1831. aastal. Varasemalt on rügement osalenud operatsioonidel Afganistani Islamivabariigis, Liibanonis, Bosnia ja Hertsegoviinas, Kosovos ja mujal.  Rügement on osa  Prantsusmaa armee 1.diviisi üheksandast merejalaväe brigaadist, mis paikneb alaliselt Le Mansis Prantsusmaal.  

Jalaväerühmal Estpla-28 on jäänud Malis teenida veel ligi kuu aega, misjärel vahetab üksuse välja jalaväerühm Estpla-30.

Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitav mässutõrjeoperatsioon Saheli piirkonnas mille eesmärgiks on toetada piirkonna viie riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ning seeläbi tõkestada ka Euroopasuunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ja inimkaubandust.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.