Uudised  

Uuendatud: 22.03.2019, kell 21:02

22.03.2019 21:01

Kuperjanovlased harjutasid välikindlustuste rajamist nii Viru- kui Võrumaal

Kuperjanovlased harjutasid välikindlustuste rajamist nii Viru- kui Võrumaal Kuperjanovlased harjutasid välikindlustuste rajamist nii Viru- kui Võrumaal

Kuperjanovi jalaväepataljoni õppusel Paastuäike harjutasid sõdurid välikindlustuste rajamist ning kaitselahingute pidamist. Õppus toimus samaaegselt nii kaitseväe keskpolügoonil Lääne-Virumaal kui ka Nursipalu harjutusväljal Võrumaal ning sellel osales ligi 700 kaitseväelast.

Kaitseväe keskpolügoonil rajasid kuperjanovlased nädala alguses kindlustatud kaitsepositsioonid, mis võimaldaksid peatada vastase soomusüksuse rünnaku. Kolmapäevast reede varahommikuni mehitasid sõdurid positsioonid ning harjutasid kaitselahingut vastast etendanud Scoutspataljoni soomuskompanii ja Kalevi jalaväepataljoni motoriseeritud üksuse vastu.

„Sõdurid said õppuselt Paastuäike väärt kogemuse, kuidas sõdida soomustehnikat kasutava vastase vastu, seda nii päeval kui öösel. Ajateenijatest rühma- ja jaoülemad juhtisid üksuseid professionaalselt kasutades ära eelnevas väljaõppes saadud oskusi ja teadmisi,“ ütles õppuse üldjuht major Vaido Siska.

Nursipalu harjutusväljal valmisid jalaväerühma kindlustatud positsioonid, mis võimaldavad tulevikus korraldada Lõuna-Eestis suuremahulisemaid taktikalisi harjutusi. Nii keskpolügoonil kui Nursipalus oli kaevetöödel abiks rasketehnika 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljonist.

Major Siska sõnul laiendavad tehtud rajatised koos valmiva sihtmärgialaga tunduvalt kogu 2. jalaväebrigaadi üksuste väljaõppevõimalusi. „Juba järgmisel kuul kasutame rajatud kaevikuliini jalaväerühma lahinglaskmistel, mida toetavad miinipildujad,“ lisas major Siska.

2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid. Pataljonis saavad väljaõppe nii jalaväe-, miinipilduja- kui erinevatel lahingutoetuserialadel teenivad sõdurid.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59285
Video: https://www.youtube.com/watch?v=NWe-UMiSp18

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.