Uudised  

Uuendatud: 29.03.2019, kell 10:03

29.03.2019 09:51

Mereväelased õppisid avariiolukordades ellujäämist

Mereväelased õppisid avariiolukordades ellujäämist Mereväelased õppisid avariiolukordades ellujäämist

Mereväelase neljapäevasel baaskursusel õpiti tulekahjude kustutamist ja merehädas toimetulekut, et tegelikes avariiolukordades olla valmis päästma nii end, kaasvõitlejaid kui laeva.

„Käsil on kursus, kus äsja sõduri baaskursuse lõpetanud reamehed õpivad madrusteks,“ ütles õppegrupi vastutav vanemmadrus Henri Seppel. „Sõjalaevadele jõudes on neil juba põhiteadmised avariivarustuse kasutamiseks ja eriolukordades hakkama saamiseks.“

 Neljapäeval Revali merekoolis peetud õppepäeval harjutati laevade tulekustutussüsteemide ja -varustuse kasutamist ning hooldamist. Samuti prooviti läbi tulekollete kustutamise strateegiad ning läbiti katseid õpitu kinnistamiseks.

Samal päeval said kursuslased teadmised veekeskkonnas valitsevatest võimalikest ohtudest. Õpiti laevadel kasutatavate päästevahendite eripärasid ning viise nende sihtotstarbeliseks kasutamiseks. Praktilise harjutusena mängiti läbi laeva mahajätmine, millele järgnes tagurpidi avanenud päästeparve ümberkeeramine ja ettevalmistumine päästeoperatsiooniks.

Tänavu esimesel mereväelase baaskursusel osaleb kokku 35 tegevväelast ja ajateenijat. Neli nädalat kestva kursuse peavad läbima kõik sõjalaevadele teenima asuvad kaitseväelased.

Mereväelase baaskursust viiakse läbi kahel korral aastas. Kursusel omandavad õppurid merenduse algteadmised ja saavad ülevaate väeliigi ülesannetest. Samuti omandatakse praktiline kogemus tegutsemaks eriolukordades, nagu näiteks tulekahjude, lekete või koguni laeva mahajätmise korral.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59296
Video: https://www.youtube.com/watch?v=WqffrvS9Bdg

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.