Uudised  

Uuendatud: 04.04.2019, kell 14:18

04.04.2019 14:17

Mereväelased õppisid simulaatoris laeva uppumisest päästmist

Mereväelased õppisid simulaatoris laeva uppumisest päästmist Mereväelased õppisid simulaatoris laeva uppumisest päästmist

Mereväelase baaskursuse õppurid harjutasid täna mereväekooli lekkesimulaatoris laeva uppumisest päästmist.

„Olen madrusena laevadel tööd teinud ja ka olnud olukorras, kus meeskond pidi leket peatama. Varem ei saanud ise kätt külge panna. Täna sain simulaatoris harjutada, kuidas sellistes olukordades edaspidi abiks olla, et ei peaks kartma laeva põhja minemist,“ ütles laevastiku ajateenija reamees Deniss Nikolajev.

Baltikumi esimene omalaadne lekketõrjesimulaator „Mardus“ võeti Põhja-Tallinnas paiknevas Miinisadamas kasutusse 2017. aastal. Simulaator võimaldab kontrollitud, kuid tegelikkuse lähedastes tingimustes jäljendada madalikule sõidul, kokkupõrkel või vastase relvakasutusel tekkida võivaid laeva vigastusi. Varasemalt oli sarnane õpe võimalik kuivtreeningutena laevades või koostöös Saksamaa ja Taani merevägedega.

Enne praktilist õpet simulaatoris läbitakse teooriaõpe, tagamaks erinevate lekete parandamiseks vajalikud teadmised. Käivitatud simulaatoris on õppurid instruktorite pideva jälgimise all, andes lisaks täiendavale ohutusele ja ajaliste kriteeriumitega arvestamisele võimalusele hinnata ka meeskonnatöö efektiivsust. Hädaolukordade puhuks on simulaatoris tagatud veetaseme kiire alandamise võimalus, mida saavad aktiveerida nii instruktor-operaator kui sees olev meeskond.

Tulevastel aastatel on simulaatorile kavas lisada hüdraulikaga tagatav piki- ja külgõõtse ehk kreenimise ja diferendi võimalus, luues mereoludele veelgi lähedasemad tingimused.

Mereväelase baaskursuse peavad läbima kõik sõjalaevadele teenima asuvad kaitseväelased. Kursusel saadakse ülevaade väeliigi ülesannetest, omandatakse merenduse algteadmised ning praktilised kogemused tegutsemaks kriisiolukordades, nagu näiteks tulekahjude või lekete korral.

Miinisadamas asuv mereväekool annab mereväelastele merenduslikku baasväljaõpet ja meresõjalist väljaõpet. Koolitatakse nii mereväe ajateenijaid, tegevväelasi kui kadette. Mereväekool tegeleb ka uurimus- ja arendustööga, koordineerib õppetegevust mereväes ning nõustab mereväelist väljaõpet ja õppetegevust kaitseväes.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59304

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.